رییس میراث فرهنگی دامغان:

گردشگران فرانسوی از شرایط نامناسب جوی نجات یافتند

سمنان- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان گفت: گردشگران فرانسوی گرفتار در گل و لای و مه توسط روستائیان دامغانی نجات یافتند.

مهدی قاسمی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: زوج گردشگر فرانسوی که در مسیر بازدید از باداب سورت به دلیل شرایط بد آب و هوایی در گل و لای و مه گرفتار شده بودند، توسط یکی از اهالی روستای تویه رودبار دامغان نجات یافتند.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان ادامه داد: این زوج جوان در یکی از خانه های روستای تویه رودبار که در مراحل صدور مجوز اقامتگاه بوم گردی است، اسکان یافتند.
قاسمی ادامه داد: با توجه به جذابیت گردشگری این منطقه، ایجاد اقامتگاه بوم گردی از اولویت های این روستا است که مراحل اداری و عمرانی آن در حال انجام است.
وی تصریح کرد: بدون شک با آغاز به کار این اقامتگاه، شاهد توسعه گردشگری و رونق اقتصادی روستا خواهیم بود.
قاسمی اظهار داشت: زوج گردشگر فرانسوی با حضور در شهر دامغان از آثار تاریخی این شهر از جمله مسجد تاریخانه، مسجد حاج شکرالله، پیر علمدار، مجموعه امامزاده جعفر(ع) و محمد (ع)، مسجد جامع، بازار و خانه تسنیم دامغان بازدید و سوغات و صنایع دستی دامغان را خریداری کردند.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دامغان افزود: در تعطیلات نوروز 98، تعداد 37 گردشگر خارجی از کشورهای هند، فرانسه، ایتالیا، آلمان و سوئیس، در شهرستان حاضر شدند که از این تعداد 35 نفر اقامت داشتند.
به گزارش ایرنا، در سال گذشته از 900 گردشگر داخلی و خارجی بازدیدکننده از خانه های بوم گردی دامغان، 40 گردشگر از کشورهای انگلستان، هلند و آلمان در این واحدها اقامت داشتند.
شهرستان دامغان با قدمت هفت هزار ساله خود، دارای 2 هزار اثر تاریخی و فرهنگی است که از این تعداد 400 اثر شناسایی و تاکنون 126 اثر ثبت ملی شده اند.
9856/6103

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال