نیمه شعبان و خیابان های شهر من

سمنان- ایرنا- شب نیمه شعبان میلاد دوازدهمین امام شیعیان، قائم آل محمد(عج) از غروب آفتاب که می گذرد، خیابان های شهر من که از روزهای گذشته آذین شده بود، فرج ناجی آدم و آدمیت را در میان دود اسپند و شلوغی ها به انتظار می نشیند.

به گزارش ایرنا، شبی که ماه از نیمه گذشته است و در شبی که ماه پیامبر خداست، خیابان های شهر من چنان غرق در شادی و سرور می شود که گویی بشارتی به گوش مردمانش رسیده است از جنس نصر و فجر.
محله به محله شهر من پر از عاشقانی است با لبخندها و بغض هایی از انتظار و گل های نرگس به دست؛ شاید کسی نفهمد که قدم هایی از جنس رسول الله نبض کوچه هایشان را به شماره انداخته است.
خیلی ها آمده اند به خیابان های اصلی شهر؛ می خواهند از نزدیک چراغانی ها و آذین بندی های این میلاد فرخنده را به نظاره بنشینند و این میلاد موعود را به امامزاده یحیی(ع) شهر خویش تبریک و تهنیت بگویند.
عاشقانی که با دیدن گنبد فیروزه ای یحیی بن موسی دل هایشان روانه قم و مسجد جمکران می شود و دست بر روی سینه گذاشته و اشک شوق و انتظار از گوشه چشمانشان بر روی گونه هایشان می لغزد و بر لب دعای اللهم عجل لویک الفرج زمزمه می کنند.
مردم شهر چراغانی کردن امامزادگان و بقاع متبرکه و خیابان ها را از چندی قبل شروع کرده اند و پرچم های السلام علیک یا مهدی موعود(عج) را بر سر در خانه ها و محله های خود به اهتزاز در آورده اند.
بخش های مختلف مساجد، امامزادگان و بقاع متبرکه شهر مملو از جمعیت عظیم دلباختگان و دلدادگان ائمه اطهار(ع) است و امسال برنامه ریزی جهت پذیرایی و استقبال از زائران با اجرای برنامه های مختلف جشن و خدمات اجتماعی و رفاهی صورت گرفته است.
منتظران آخرین منجی، با آذین بندی و چراغانی کردن خیابان ها و سردر منازل و حضور در خیابان ها، مساجد و اماکن مذهبی، با توزیع نذری، شربت و شیرینی جشن های با شکوه و عظیمی را در محله ها و مناطق مختلف سمنان بر پا کرده اند.
آخرین منجی عالم بشیریت محمد بن الحسن روز جمعه نیمه شعبان 255 هجری قمری در خانه امام حسن عسکری(ع) و نرجس خاتون به دنیا آمد و کنیه ‌های آن حضرت عبارتند از ابوالقاسم، هم کنیه پیامبر(ص)، ابوعبدالله، اباصالح، و دارای بیش از 300 لقب از جمله مهدی، منصور، قائم، حجت‏ الله، صاحب‏‌الامر، خلف صالح، بقیه الله، موعود، خاتم ‌‏الاوصیا، داعی، باسط، ثائر، صاحب‌‏الزمان، خلیفه الرّحمان، برهان، سید و منتظر است.
قائم آل پیغمبر(عج) به دور از نگاه ماموران حکومتی عباسیان پس از تولد، حدود پنج سال تحت سرپرستی پدر بزرگوارشان امام حسن عسکری(ع) به صورت نیمه مخفی زندگی کردند و در این زمان پدرشان آن حضرت را به بزرگان شیعه معرفی کردند تا در مساله امامت در زمان غیبت دچار اختلاف نشوند.
پس از شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) در سال 260 هجری قمری، غیبت صغری آغاز شد و تا سال 329 هجری قمری ادامه پیدا کرد؛ در این دوره حضرت مهدی(عج) از طریق چهار نایب به اداره امور مردم می پرداختند و سپس غیبت کبری آغاز شد.
طبق اسناد و احکام دین اسلام پس از ظهور امام زمان(عج)، حکومت واحد جهانی با محوریت عدل و داد در جهان تشکیل خواهد شد.
7342م/6103

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال