سرپرست میراث فرهنگی دامغان:

گودال خیابان قمربنی هاشم دامغان اثر باستانی ندارد

سمنان- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دامغان گفت: هیچ اثر تاریخی و باستانی در بررسی محل گودال ایجاد شده در خیابان قمر بنی هاشم دامغان مشاهده نشد.

مهدی قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: شب گذشته، با توجه به نشست زمین و ایجاد گودال در خیابان قمر بنی هاشم، نیروهای باستان شناس به محل حادثه اعزام شدند که با توجه به تاریک بودن مکان، این بررسی به ساعات اولیه صبح امروز موکول شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دامغان ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی و نیروی انتظامی از زمان وقوع حادثه تا زمان حضور نیروهای باستان شناس از این محل محافظت کردند.
قاسمی اضافه کرد: با توجه به حضور باستان شناسان و بررسی نقطه به نقطه این گودال، هیچ اثر تاریخی مبنی بر باستانی بودن مکان مشاهده نشد.
وی خاطر نشان کرد: کوزه های مشاهده شده در این گودال، متعلق به راه آب های قدیمی است که آب را با کوزه انتقال می دادند.
قاسمی گفت: سوراخ های موجود در دیواره گودال نیز مربوط به راه قنات و یا مکانی شبیه تاقچه برای قراردادن لوازم تزیینی خانه های قدیمی است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دامغان تصریح کرد: شایعات مربوط به وجود انبار زیرزمینی و کوزه های باستانی در این مکان هیچ گونه تاریخچه و صحت تاریخی ندارد.
به گزارش ایرنا، ساعت 21 چهارشنبه 28 فروردین 98، گودال بزرگی به عمق 6 و دهنه 20 متر در خیابان قمر بنی هاشم و نزدیکی حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) دامغان ایجاد شد که با توجه به مشاهده کوزه، به کارشناسان میراث فرهنگی واگذار شد.
هم اکنون مراحل پر کردن این گودال عمیق توسط نیروهای شهرداری دامغان در حال انجام است.
9856/6103

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال