فرمانده سپاه دامغان: 150 پاسدار و بسیجی به پلدختر اعزام شدند

سمنان- ایرنا- فرمانده سپاه دامغان گفت: 150 بسیجی، پاسدار و دانشجوی دامغانی، از ابتدای وقوع سیلاب تا کنون برای کمک رسانی به شهرستان سیل زده پلدختر اعزام شدند.

سرهنگ محمد خوشقدم روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: اعزام نیروهای بسیجی و پاسدار در 2 مرحله انجام شد که در مرحله اول 80 نفر از 17 تا 22 فروردین 98 طی یک هفته به اقدامات جهادی در شهرستان پلدختر پرداختند.
فرمانده سپاه ناحیه دامغان اضافه کرد: 70 نیروی بسیجی از جهادگران دانشجو و پاسداران، روز 24 فروردین در قالب کاروان دوم به این منطقه اعزام و تا 31 فروردین به فعالیت می پردازند.
خوشقدم تصریح کرد: انجام اقدامات عمرانی، خالی کردن گل و لای از منازل و خیابان ها از فعالیت های اصلی نیروهای بسیج در پلدختر است.
وی خاطر نشان کرد: شدت سیلاب در این شهرستان به حدی است که ارتفاع آب تا 2.5 متر و میزان حجم گل و لای منازل تا ارتفاع 1.5 متر قابل مشاهده است.
خوشقدم اظهار داشت: موکب دامغان برای طبخ و توزیع غذای گرم از روز جمعه 30 فروردین به پلدختر اعزام می شود و به مدت 10 روز و روزانه چهار هزار و 500 وعده غذایی بین سیل زدگان توزیع می کند.
وی با بیان اینکه کاروان سوم جهادگران بسیجی از دامغان روز یکشنبه، یکم اردیبهشت به پلدختر اعزام می شود، افزود: تاکنون چهار کامیون تجهیزات و وسایل اهدایی مردم به استان گلستان و 6 کامیون به استان لرستان به ارزش چهار میلیارد و 600 میلیون ریال ارسال شده است.
فرمانده سپاه ناحیه دامغان گفت: سیل زدگان کشور بدون شک منتظر کمک های مردم هستند و امیدواریم مشکلات ناشی از سیلاب به زودی رفع شود و زندگی عادی برای هموطنان در استان های سیل زده جریان پیدا کند.
به گزارش ایرنا، در حال حاضر 30 هزار بسیجی سازمان یافته در قالب 18 قشر و 105 پایگاه بسیج در شهرستان فعالیت دارند.
9856/6103

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال