معاون فرماندار میامی :

فراهم کردن امکانات برای دانش آموزان کنکوری کالپوش ضروری است

شاهرود - ایرنا - معاون فرماندار میامی گفت : فراهم کردن امکانات لازم برای دانش آموزان کنکوری روستای حسین آباد کالپوش ضروری است .

به گزارش ایرنا ، عباس طاهرانپور دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش میامی که به منظور بررسی مسائل دانش آموزان و فرهنگیان منطقه رانشی حسین آباد کالپوش برگزارشد ،با ابراز تاسف از مشکلات بوجود آمده دراین روستا افزود: رانش زمین در 2 حوزه فرهنگی و اقتصادی خسارت واردکرده که نیازاست بحران بوجود آمده به فرصت تبدیل شود.
وی گفت: بحران حسین آبادکالپوش دغدغه همه مسئولان استان و شهرستان است وگره گشایی از مشکلات مردم ضرورت دارد.
طاهرانپور با اشاره به نگرانی دانش آموزان و اولیاء آنان نسبت به وضعیت آموزشی تصریح کرد: ازهمه ظرفیت های آموزشی شهرستان برای آرامش روحی و روانی دانش آموزان و تکمیل فرآیند آموزشی آنها اقدام می شود.
حجت الاسلام و المسلمین قربانعلی صفایی پور امام جمعه میامی نیز در این نشست با اشاره به اینکه سلامت دانش آموزان اهمیت دارد ، اظهارداشت : پیشگیری به موقع آموزش وپرورش نسبت به تخلیه مدارس منطقه رانشی موجب سلامت دانش آموزان شد .
وی خاطرنشان کرد : برنامه ریزی های لازم نسبت به وضعیت آموزشی دانش آموزان حسین آباد کالپوش درسال تحصیلی جدید ضرورت دارد.
نقی محمدی رئیس اداره آموزش و پرورش میامی نیز گفت : برای تسهیل فرایند کارها مقرر شد سال تحصیلی با رعایت موازین و مقررات پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح صورت پذیرد.
وی افزود : فرایند آموزش و ارزشیابی تحصیلی دانش آموزان دوره های اول و دوم ابتدایی تا پایان فروردین ماه صورت می پذیرد و 31 فروردین آخرین روز فعالیت مدارس ابتدایی روستای حسین آباد است.
محمدی با اشاره به اینکه مدیران مدارس برنامه ریزی لازم برای دانش آموزان پایه ششم را انجام دهند ، گفت: جهت ادامه تحصیل در دوره متوسطه اول پرونده دانش آموزان تکمیل و در صورت ضرورت و درخواست اولیا در اختیارشان قرار گیرد.
رئیس آموزش وپرورش میامی گفت : زمان برگزاری کلاس های درس در دوره های متوسطه اول و دوم تا پایان فروردین ماه تعیین و آغاز امتحانات پایان سال دانش آموزان شاغل به تحصیل در پایه های غیر نهائی و درس های غیر هماهنگ از اول اردیبهشت ماه است.
وی افزود: امتحانات دانش آموزان این مناطق قبل از ماه مبارک رمضان به پایان می رسد.
دراین نشست برنامه ریزی برای برگزاری مراسم بزرگداشت روز معلم درشهرستان میامی انجام شد.
به گزارش ایرنا ، در بازدید استاندار سمنان از حسین آباد کالپوش و گروهی ازکارشناسان اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان سلامت و پایداری دبیرستان حضرت زینب (س) و دیگر مدرسه های روستای حسین آباد تایید شد.
6 هزار و 141 دانش آموز در80مدرسه شهرستان میامی مشغول تحصیل می باشند.
بخش کالپوش به مرکزیت روستای رضوان و12روستا،با جمعیتی بیش از 20هزارتن در شمال شهرستان میامی واقع می باشد .
7357/6167

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال