معرفی شهدای استان سمنان(45)

شهید آذری: ترقی کشور با علم اندوزی محقق می شود

سمنان- ایرنا- شهید سیف الله آذری یکی از شهدای دفاع مقدس استان سمنان در بخشی از وصیت نامه خود، اظهار داشت: عزت، سربلندی، ترقی و پیشرفت کشور در گرو کسب علم و دانش است و جوانان برای تحقق این راهبرد خوب درس بخوانند.

به گزارش ایرنا، شهید آذری فرزند عبدالله و ربابه هفدهم شهریور 1345، در شهرستان دامغان، در خانواده ای دیندار چشم به جهان گشود، این شهید بزرگوار در 18 سالگی از سپاه شهرستان دامغان برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد.
شهید آذری حدود سه ماه در جبهه های جنگ برای حفظ ایران اسلامی به عنوا تک تیرانداز نقش ایفا کرد و سرانجام در 22 اسفند سال 1363، در عملیات بدر، در اثر اصابت ترکش به سر و گردن به مقام بلند شهادت نائل گشت.
پیکراین شهید جلیل القدر در گلزار شهدای شهرستان دامغان به خاک سپرده شده است.
شهید آذری یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود با تاکید بر حمایت رهبری گفته است: پیروزی و سربلندی کشور نیازمند توجه به رهنمودهای رهبری است.
استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز سمنان در موضوع های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده های خبری ویژه با برنامه مشخص را در دستور کار خود دارد.
با هدف قدرشناسی از رشادت ها و دلاوری های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان همچنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا پرونده معرفی شهدای استان سمنان را گشوده است.
معرفی جاذبه های گردشگری استان، پرونده سلامت و معرفی کتاب، دیگر پرونده های خبری خبرگزاری ایرنا مرکز سمنان است.
7342/6103

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال