استاندار:

رسانه ها برای افزایش وحدت و همدلی در استان سمنان تلاش کنند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: رسانه ها با اتخاد راهکارهای عملی با وجود تحریم ها و مشکلات اقتصادی برای افزایش وحدت، همبستگی و همدلی در استان سمنان تلاش کنند.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر شامگاه پنجشنبه در جشن پنج هزارمین نسخه از انتشار روزنامه پیام استان سمنان در سالن هلال احمر شهر سمنان افزود: بسیاری از مسئولان کنونی استان از اصحاب رسانه هستند که این امر در افزایش تعامل بین مردم و مدیران بسیار تاثیرگذار است.
آشناگر ادامه داد: با وجود رشد فناوری اما باز هم روزنامه ها دارای مخاطب هستند و روزنامه به دلایل سودمندی، ارزانی و فراوانی از جذابیت لازم برای مردم برخوردار است.
استاندار سمنان اضافه کرد: مردم نسبت به روزنامه حس خوبی دارند و این خوش بینی آحاد جامعه نسبت به مطبوعات بسیار ارزشمند است.
وی ادامه داد: اگر دست خبرنگاران برای انتقال درست خبرها باز باشد تحرک خوبی برای توسعه کشور ایجاد خواهد شد.
استاندار سمنان تصریح کرد: توسعه فضای مجازی باعث شده است که روزنامه ها به روز شوند و رسانه مکتوب باید خود را با رویکرد علمی جدید تطبیق دهند.

** تاکید بر نقش رسانه های استان سمنان در وحدت افزایی
آشناگر افزود: روزنامه ها و اصحاب رسانه در طول تاریخ فشارهای مختلفی را لمس کردند اما روزنامه نگاران با آزاد اندیشی برای توسعه کشور گام بردارند.
وی اضافه کرد: در استان سمنان رسانه ها باید به وحدت و همبستگی توجه کنند چراکه ایران امروز با جنگ تمام عیار اقتصادی مواجه است و رسانه ها نسبت به این موضوع حساس باشند.
استاندار سمنان تصریح کرد: روزنامه های استانی نقش خود را برای افزایش وحدت در استان سمنان و ساماندهی افکار عمومی ایفا کرده و رسانه ها مشکلات و سختی های مردم را منعکس کنند.

** روزنامه نگاران جایگاه پایین سمنان در میزان شادی مردم را بررسی کنند
نماینده عالی دولت در استان سمنان ادامه داد: رسانه ها رویکردهای منفی در استان را پردازش کنند و روزنامه نگاران دلیل جایگاه پایین سمنان در میزان شادی مردم در آمار کشور را بحث و تبادل نظر کنند.
استاندار سمنان گفت: در پرداخت صدقه هم استان سمنان در کشور جایگاه مطلوبی ندارد و رسانه ها با پردازش این مسایل مردم و مسئولان را برای اجرای طرح های مختلف ترغیب کنند.
به گزارش ایرنا، در این همایش مصطفی کواکبیان رئیس خانه مطبوعات کشور، علی اصغر کاراندیش مروستی معاون حقوقی، امور مجلس و استان های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و حبیب الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان حضور داشتند.
روزنامه پیام سمنان به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی مصطفی کواکبیان در شمارگان 15 هزار نسخه منتشر می شود.
7339/7408

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال