معرفی شهدای استان سمنان(42)

شهید صبور: پیروزی کشور در گرو دانایی است

سمنان- ایرنا- شهید حسین صبور در بخشی از وصیت نامه خود، خطاب به نوجوانان اظهار داشت: در سنگر مدرسه مقاومت کنید و برای داشتن کشوری آباد و توسعه یافته خوب درس بخوانید که پیروزی کشور در گرو دانایی است.

به گزارش ایرنا، شهید صبور فرزند رجبعلی در یکم اسفند 1344، در روستای بیابانک، در خانواده ای مومن و متدین متولد شد، پدرش کارمند راه آهن بود و کشاورزی هم می کرد.
شهید صبور در سال 1350 تحصیلش را در مدرسه حافظ آغاز و دیگر مقاطع تحصیلی را در مدرسه سیدجمال الدین اسدآبادی و دهخدای سمنان گذراند.
این شهید والامقام در دوران تحصیل از دانش آموزان ممتاز بود و به همکلاسی هایش که در درس ضعیف بودند یاری می داد و بیشتر وقتش را صرف فعالیت های فرهنگی و اجتماعی می کرد.
این شهید بزرگوار دانشجوی تربیت معلم بود که به دلیل احساس مسئولیت برای دفاع از خاک وطن درس خواندن را رها و رهسپار جبهه های نبرد حق علیه باطل شد.
شهید صبور در اولین اعزامش، مدت 2 ماه در غرب اندیمشک مستقر بود و در آنجا آموزش نظامی دید و حدود 25 روز در جبهه حضور داشت.
وی سرانجام در بیست و پنجم اسفند سال 1363 در عملیات بدر، در شرق دجله، منطقه هورالعظیم، بر اثر اصابت ترکش به سرش دعوت حق را لبیک گفت.
پیکر مطهر شهید صبور پس از تشییع در گلزار شهدای بیابانک به خاک سپرده شد.
شهید صبور یکی از شهیدان استان سمنان در دفاع مقدس، در وصیت نامه خود خطاب به جوانان و نوجوانان گفته است: دشمنان در کمین انقلاب خفته اند و همواره در تلاشند با دسیسه و توطئه مانع از توسعه و پیشرفت کشور شوند و هوشیاری راهکار مقابله با دشمنان است.
وی در ادامه وصیت نامه خود با اشاره به آیات قرآن کریم گفته است: بن بستی برای انقلابی که پناهش اسلام و قرآن است وجود ندارد و جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه جوانان و ملت ولایتمدار شکست نمی خورد و همیشه پیروز است.
شهید صبور در وصیت نامه خویش خطاب به زنان ابراز داشته است: رعایت حجاب پاسخی دشمن شکن و رمز پیروزی است و ضرورت دارد زنان همواره زینب وار زندگی و برای تربیت فرزندانی صالح و با ایمان تلاش کنند.
شهید صبور در بخشی از وصیت نامه خود، خطاب به نوجوانان اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خون بهای هزاران شهید ومجروح و تنها مکتب زنده و پایدار اسلام است.
استان سمنان سه هزار شهید تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.
خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز سمنان در موضوع های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده های خبری ویژه با برنامه مشخص را در دستور کار خود دارد.
با هدف قدرشناسی از رشادت ها و دلاوری های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفی فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان هم چنین الگوسازی برای این نسل، خبرگزاری ایرنا پرونده معرفی شهدای استان سمنان را گشوده است.
معرفی جاذبه های گردشگری استان، پرونده سلامت و معرفی کتاب، دیگر پرونده های خبری خبرگزاری ایرنا مرکز سمنان است.
7342/7408

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال