پرونده سلامت(4)

رعایت نکردن ایمنی در خانه تکانی آسیب های جسمی به همراه دارد

سمنان- ایرنا- مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: انجام خانه تکانی های غیر اصولی و رعایت نکردن نکات ایمنی هر ساله خسارت های جسمی زیادی را برای هموطنان به همراه دارد.

محمد اطهری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در آستانه عید نوروز به فرهنگ سازی در رابطه با نحوه خانه تکانی ها کمتر توجه می شود و اصحاب رسانه به این رویکرد مهم توجه ویژه ای داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: در سال های گذشته شاهد بودیم رعایت نکردن نکات ایمنی باعث شکستگی اعضای بدن، قطع نخاع و در بعضی موارد باعث جان باختن شهروندان شده است.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان ادامه داد: آمارها در رابطه با میزان مصدومیت ها به واسطه خانه تکانی در کشور به شدت نگران کننده است.
اطهری تصریح کرد: بسیاری از نردبان ها برای نظافت بخش های مرتفع ساختمان استاندارد نیست که استفاده از این ابزارها باعث خسارت های جانی به هموطنان می شود.
وی اضافه کرد: آموزش حلقه مفقوده در خانه تکانی ها است و خانواده ها بیش از هر زمان دیگر به نکات ایمنی توجه کنند.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: سقوط از ارتفاع و برخورد با پله های سنگی از شایع ترین آسیب های خانه تکانی های غیراصولی است.
به گزارش ایرنا، خانه ‌تکانی یکی از آیین ‌های نوروزی است که مردم بیشتر مناطقی که نوروز را جشن می‌گیرند به آن پای بندند.
در این آیین، تمام خانه و وسایل آن در آستانه نوروز گردگیری، شستشو و تمیز می‌شوند.
خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) مرکز سمنان در موضوع های مختلف فرهنگی و اجتماعی پرونده های خبری ویژه با برنامه مشخص را در دستور کار خود دارد.
این خبرگزاری با هدف ارتقاء آگاهی و سطح بهداشتی و درمانی، توسعه اقدام های پیشگیری از بروز بیماری های جسمی و روانی، بهبود سبک زندگی و تغذیه شهروندان بخصوص مادران باردار و زنان شیرده و کودکان و رشد کودکان پرونده سلامت را گشوده است.
معرفی جاذبه های گردشگری استان، پرونده معرفی شهدا و معرفی کتاب از دیگر پرونده های خبری خبرگزاری ایرنا مرکز سمنان است.
7339/7408

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال