امام جمعه شاهرود:

میزخدمت از ادارات به مساجد انتقال یابد

شاهرود- ایرنا- امام جمعه شاهرود گفت: مسوولان شهر دردهه دفجر میز خدمت ادارات را به مساجد منتقل کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عباس امینی یکشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شاهرود افزود: مسوولان با حضور خود در مساجد پاسخگوی سئوالات مردم بوده و این امر می تواند در طول سال هم انجام شود.
امینی با بیان اینکه بر پایی نمایشگاه ها در دهه فجر انقلاب را به جوانان می شناساند ، تصریح کرد: آشنا کردن نسل جدید با فرهنگ ایثار و مقاومت از واجبات است.
وی ادامه داد: با وجود همه ضعف ها باید نقاط قوت را برجسته کرده تا امید به جوانان بازگردانده شود.
امام جمعه شاهرود با اشاره به اینکه فرهنگ خدمات رسانی در این شهر در اوج است، افزود: باید تجمیع خیران و هدفمند کردن کار آنها در دستور کار مسوولان قرار گیرد.
امینی با تاکید بر اینکه برنامه های دهه فجر هر چه باشکوه تر اجرا شود، تصریح کرد: با برگزاری برنامه های سخیف نباید حاشیه سازی برای شهر و نظام درست کرد.
رضا مهدیان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شاهرود هم گفت: برنامه های فرهنگی ،ورزشی و تفریحی از پنجم تا دوازدهم بهمن ماه تدارک دیده شده که می توان به برگزاری نمایشگاه فرهنگی،مسابقات ورزشی و اجرای سیرک اشاره کرد.
مهدیان با اشاره به همزمانی دهه فجر و فاطمیه دوم افزود: برای دهه دوم فاطمیه هم برنامه هایی فرهنگی از جمله تعزیه خوانی در تکیه ها در دستور کار است.
مجید محمدی رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود در این نشست گفت: پنجاه و سه برنامه ورزشی در دهه فجر اجرا خواهد شد.
محمدی ازهمایش بانوان در حوزه ورزش های رزمی خبر داد و افزود: در دهه فجر که با ایام فاطمیه(س) مصادف است، کارگاه اخلاق در ورزش برای بانوان برگزار خواهد شد.
رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان شاهرود از مسوولان دانشگاهی خواست تا از ظرفیت سالن های دانشگاهی برای برگزاری برنامه های دهه فجر استفاده کنند.
سید محمد موسوی مدیرآموزش وپرورش شهرستان شاهرودهم گفت: به مناسبت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از مسوولان شهر درخواست شده تا در مدارس حاضر شده و به پرسش های دانش آموزان در حوزه های خود پاسخ دهند.
موسوی با بیان اینکه باید از ظرفیت اولیای دانش آموزان در برپایی برنامه های دهه فجر استفاده شود، افزود: از مسوولان در خواست می شود برای ایجاد نشاط اجتماعی بیشتر بین دانش آموزان در این روزها، بلیت های رایگان برنامه های فرهنگی و تفریحی برای دانش آموزان در نظر گرفته شود.
محسن احمدی شهردار شاهرود در این نشست گفت: از فعالان قرآنی درروز شانزدهم بهمن ماه در سالن شقایق شاهرود تجلیل خواهد شد.
احمدی با بیان اینکه از تمامی ظرفیت های شهر برای برگزاری برنامه های دهه فجر استفاده می شود، افزود: در روزهای 24 و 25 بهمن ماه در مراسمی از مدال آوران تجلیل به عمل می آید.
وی خاطرنشان کرد،در دهه فجر ارتباط با مردم را افزایش خواهیم داد و حضور در مساجد و مدارس در دستور کار قرار دارد.
محمد کرم محمدی فرماندار شاهرود هم با اشاره به ایام فاطمیه(س) گفت: با رحلت پیامبر(ص) کینه های بدر، خیبر و حنین که زیر خاکستر پنهان بود آشکار گشت، منافقین به جنب و جوش افتادند تا هم از اسلام و هم از خاندان پیامبر(ص) انتقام بگیرند. وی ادامه داد: فاطمه زهرا(س) در مرکز دایره ای بود که تیرهای زهرآگین دشمنان از هر سو به سمت آن حضرت پرتاب می شد، فرقت پدر، مظلومیت جانکاه همسرش علی(ع)، دسیسه های دشمنان و بیم از آتیه مسلمین و حراست از میراث قرآن، دست به دست هم داده، قلب و روح پاکش را سخت می فشرد.
معاون استاندار سمنان با بیان این که ، هیچ مباینت و مغایرتی میان آرمان‌ها ، اهداف و ارزش‌هایی که حضرت فاطمه زهرا(س) برای تحقق آن جانفشانی کرد، با آرمان‌ها، اهداف و ارزش‌هایی که انقلاب اسلامی در پی تحقق آن است، وجود ندارد ، افزود: هم زمانی دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با دهه فاطمیه فرصت مغتنمی برای پاسداشت هر دو پدیده معنادار، حرکت آفرین و جهت دهنده است.
وی افزود: هر دو دهه، نقش سازنده و پیش برنده برای رسیدن به قله‌های آرمانی و تکامل بشری دارد، گرچه یکی حزن انگیز و یادآور رنج‌ها و مظلومیت‌های حضرت فاطمه زهرا(س) و ناله‌های عرشیان و سوخته دلان زمین در غم شهادت آن بانوی گرامی است و دیگری فرح بخش و یادآور روزهای نورانی و منتهی به یوم الله 22 بهمن 57 و پیروزی انقلاب اسلامی؛ اما هر دو دارای یک مبدأ و مقصد هستند.
محمدی ادامه داد: انقلاب اسلامی با ماهیت دینی، رویکردی جز احیای ارزش‌های مکتب فاطمی ندارد ، دهه فاطمیه را که دهه حزن و اندوه، دهه آه و ناله و دهه همراهی با ناله‌های شبانه علی(ع) و فرزندانش به حساب می‌آید می‌توان با دهه مبارک فجر و سالگرد جشن پیروزی انقلاب اسلامی، همانند دو روی یک سکه دید.
وی گفت: ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه مستلزم توجه به همه جهت ها از جمله اخلاقی و دینی است.
محمدی یکی از منکراتی که امروزه رواج پیدا کرده را تهمت زنی و افترا خواند و افزود: عدم درک درست از موقعیت جامعه موجب تهمت زنی شده که این ضد ارزش است.
معاون استاندار سمنان از مدیران مدارس خواست از ظرفیت مساجدی که در مجاورت مدارس هستند استفاده کرده و دانش آموزان را برای ادای فریضه نماز جماعت در مساجد هدایت کنند.
1023/6167

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال