استاد حوزه و دانشگاه:

فضای مجازی برای حقانیت ارزش های انقلابی استفاده شود

سمنان- ایرنا- استاد حوزه و دانشگاه گفت: فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ظرفیت خوبی برای بیان حقانیت و دستاوردهای انقلاب در مقابله با جنگ روانی دشمن است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حسن ملک محمدی عصر جمعه در جمع فعالان شبکه های اجتماعی استان سمنان در سالن جلسات اداره تبلیغات این شهرستان، افزود: اکنون قدرت و اثرگذاری فضای مجازی با دیگر رسانه های مکتوب قابل قیاس نیست و باید از این ظرفیت در ترویج فرهنگ ایرانی و اسلامی استفاده کرد.
وی ادامه داد: حضور هدفمند در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مفید است و باید با آموزش از این فرصت برای معرفی دستاوردهای انقلاب بهره برد.
وی خاطرنشان کرد: فضای مجازی فرصتی برای درهم شکستن ابهت خوی استکباری، معرفی دفاع مقدس، فرهنگ ایثار و شهادت و تقویت روحیه مطالبه گری و مقابله با شبیخون فرهنگی است.
به گفته این استاد حوزه و دانشگاه، شبکه های اجتماعی نقش مهم و غیرقابل انکاری در روشنگری، تبیین افکار عمومی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه های مختلف مانند آزادی، امنیت، بهداشت، استقلال و بصیرت افزایی دارد.
وی اظهار داشت: 347 ماهواره در جهان برای مخابره اخبار فعال است که از این تعداد 214 ماهواره منطقه آسیا و 31 ماهواره به صورت شبانه روزی ایران را مورد بمباران تبلیغاتی قرار می دهد.
ملک محمدی تصریح کرد: در جهان 20 هزار و 374 شبکه تلویزیونی فعال وجود دارد که از این تعداد هفت هزار شبکه در ایران با زبان های زنده دنیا و گویش های گوناگون قابل دریافت است.
به گفته وی، دسیسه های دشمن با تبلیغات در این شبکه های معاند با فرهنگ سازی و عملکرد هوشمندانه در شبکه های اجتماعی خنثی می شود.
وی خاطرنشان کرد: امکان دریافت 407 شبکه مذهبی در ایران که به صورت شبانه روزی در حال تبلیغات فرقه های دینی و مذهبی متفاوت هستند خود گواه توطئه دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران است.
ملک محمدی با بیان این که 399 شبکه تلویزیونی با از بین بردن قبح زشتی ها، غیرت جوانان را مورد هدف قرار داده اند، افزود: آگاهی بخشی و تبیین افکار عمومی راهکار ناکام کردن دشمن در رسیدن به اهداف شومش است.
رابط امور مجلس شورای اسلامی آستان قدس رضوی استان سمنان یادآور شد: دشمن برای تاثیر و نفوذ در افکار نوجوانان و جوانان این سرزمین برنامه ریزی کرده است، 515 شبکه برای کودکان و نوجوانان برنامه پخش می کند و راهکارمقابله با این توطئه ها، بصیرت افزایی است.
به گزارش ایرنا، ملک محمدی در این نشست به بحث و تبادل نظر با فعالان شبکه های اجتماعی برای تببین دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی و تقویت تعامل شبکه های اجتماعی با تولیت آستان قدس رضوی پرداخت.
7342/6103

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال