استاندار سمنان:

توسعه پایدار کشور در گرو تربیت صحیح کودکان است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با بیان این که توسعه پایدار کشور متکی به نوع آموزش و تربیت کودکان است گفت: تربیت مدیران کارآمد، توسعه و ترقی کشور در گرو تلاش و کار درست نظام آموزشی است.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز شنبه در سومین نشست شورای آموزش و پرورش در سالن غدیر استانداری سمنان افزود: پرورش مدیران موفق در آینده در گرو عملکرد و تربیت صحیح امروز آموزش و پرورش است.
وی با بیان این که اگر کودکان مورد آموزش و تربیت صحیح قرار نگیرند نمی توان به آینده امیدوار بود، ادامه داد:در کنار تعلیم و آموزش علم باید به تربیت دانش آموزان بیش از پیش توجه شود.
استاندار سمنان با تاکید بر این که مسائل آموزشی و تربیتی باید به درستی به کودکان آموزش داده شود، تصریح کرد: نوع برخورد و واکنش مدیران در مواجهه با مسائل و مشکلات ارتباط مستقیمی با آموزش و پرورش دارد.
وی اظهار داشت: آموزش و پرورش باید با ایجاد محیط شاد در مدرسه ها به گونه ای نقش ایفا کند تا دانش آموزان در مدرسه ها احساس شادابی و سرحالی داشته و افسردگی برای آن ها بی معنا باشد.
آشناگر ابراز داشت: تعداد فضاهای آموزشی تخریبی و فضاهای آموزشی نیازمند مقاوم سازی در استان سمنان قابل توجه است و آموزش و پرورش باید مقاوم سازی فضای آموزشی را در دستور کار خود قرار دهد.
وی با بیان این که بر اساس بودجه سال 97، فروش اموال مازاد ظرفیت آموزشی امکانپذیر است، یادآور شد: آموزش و پرورش استان سمنان در چارچوب قانون می تواند با فروش برخی از اموال در تملک خود اعتبار مورد نیاز برای مقاوم سازی فضاهای آموزشی را فراهم کند.
آشناگر با اشاره به اهمیت پیش دبستانی در رشد فکری کودکان و جلوگیری از ریزش دانش آموزان در پایه اول ابتدایی افزود: تقویت پوشش پیش دبستانی به ویژه در حاشیه شهرها باید در دستور کار قرار بگیرد.
استاندار سمنان، رفع محدودیت اتباع خارجی در ارائه کارت به منظور ثبت نام در دوره پیش دبستانی را از راهکارهای تقویت پوشش دوره پیش دبستانی عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، در سومین نشست شورای آموزش و پرورش استان سمنان مسوولان و مدیران درباره راهکار های تقویت پوشش پیش دبستانی،کمبود فضای آموزشی، تعداد فضاهای آموزشی تخریبی و نیاز به مقاوم سازی و کمبود اعتبارها به عنوان مانعی برای مستحکم سازی فضاهای آموزشی این استان بحث و تبادل نظر کردند.
120هزار دانش آموز و نوآموز در بیش از پنج هزار کلاس درس استان سمنان مشغول به تحصیل هستند.
7342/7408

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال