از فروردین تا پایان مهر97؛

بیش از هشت هزار حادثه رانندگی شهری در سمنان رخ داد

سمنان - ایرنا - رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت: میزان تصادف های داخل شهری امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته و از فروردین تا پایان مهرماه 97 هشت هزار و 74 حادثه رانندگی در شهرهای استان اتفاق افتاده است.

سرهنگ موسی بزرگی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از هشت هزار و 74 حادثه رانندگی اتفاق افتاده در این استان، 6 هزار و 447 مورد مربوط به تصادف های منجر به خسارت بوده است.
وی ادامه داد: یک هزار و 603 حادثه رانندگی از کل حوادث رانندگی شهری در مدت مذکور مربوط به خسارت جرحی بوده است.
وی اظهار داشت: در این مدت یک هزار و 857 نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان سمنان مجروح شدند.
بزرگی تصریح کرد: آمارهای جمع آوری شده بیانگر آن است که از فروردین تا پایان مهر امسال میزان تصادف های منجر به فوت در این استان کاهش یافته اما تصادف های جرحی و خسارتی در استان سمنان افزایش یافته است.
وی خاطر نشان کرد: در هفت ماه 97 تعداد 24 نفر و سال گذشته در همین مدت 33 نفر در حوادث رانندگی شهری در استان سمنان جان باختند.
به گفته وی، حوادث منجر به فوت در این استان با کاهش 27 درصدی و حوادث جرحی با افزایش 18 درصدی در بازه زمانی ذکر شده مواجه بوده است.
بزرگی یادآور شد: رسانه نقش موثری در ترویج فرهنگ ترافیکی به منظور کاهش سانحه های رانندگی در این استان دارد و ضروریست برای کاهش حوادث رانندگی، فرهنگ صحیح رانندگی از دوران کودکی و در مدرسه ها و مهد کودک ها به کودکان آموزش داده شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان سمنان گفت: رعایت اصول ایمنی، حرکت با سرعت مطمئنه و رعایت حق تقدم موجب کاهش بسیاری از تصادف ها در این استان می شود.
به گزارش ایرنا، در هر 33 دقیقه یک هموطن در حوادث جاده ‌ای کشور جان خود را از دست می‌دهد، واژگونی خودرو در نقاط حادثه خیز، با بیش از 30 درصد، پرشمار ترین سانحه منجر به فوت در جاده های کشور است که این رقم در استان سمنان تا 65 درصد هم می‌رسد.
7342/6103/7408

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال