اطاعت از ولی فقیه رکن اساسی مقابله با دشمنان است

سمنان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت : توکل به خدا مقاوم و صابر بودن در کنار اطاعت از ولی فقیه سه رکن مهم و اساسی برای مقابله با دشمنان است.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد شاهچراغی در نمازجمعه این هفته سمنان در مصلی این شهر افزود : اگر به این سه رکن به درستی عمل شود دشمن در رسیدن به اهداف خود ناکام خواهد شد.
وی اظهارداشت : برای ایستادگی و مقابله در برابر توطئه های دشمنان باید مسوولان چندین برابر مردم مقاومت داشته باشند.
امام جمعه سمنان با بیان این که آمریکا دشمنی خود را آشکارتر کرد ، تصریح کرد : امریکا دشمن جمهوری اسلامی و هم دشمن ساز بوده و در تلاش است کشورهای دیگر را دشمن نظام اسلامی کند.
وی اضافه کرد : برخی کشورها نمک خورده و نمکدان می شکنند و حمایت نخست وزیر عراق از دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا به دور از اخلاق بوده و انتظار چنین رفتاری نیست.
خطیب جمعه سمنان در بخش دیگری با اشاره به مشکلات موجود کشور خاطرنشان کرد : گرانی بیداد می کند و ملت غیور ایران با وجود این که دچار تنگنا شدند صبوری می کنند ولی مصلحت نیست برای احقاق حقوق و نسبت به این وضعیت تجمع کنند چرا که دشمن از این اجتماعات سوء استفاده می کند.
شاهچراغی عید سعید قربان را فرصت مناسب برای کمک به نیازمندان ذکر و اضافه کرد : امسال باید همه مردم کمک کنند تا تعداد قربانی در این عید بزرگ افزایش یابد و گوشت قربانی بین نیازمندان توزیع شود.
وی با اشاره به عید غدیر خم تصریح کرد : ولایت دین را کامل کرد و اسلام با ولایت امام علی (ع) تکمیل شده است.
به گفته نماینده ولی فقیه در استان سمنان ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) نمونه ای یک زندگی شاد و موفق با مهریه کم و ازدواج آسان است و جوانان باید از آنان الگو بگیرند تا آمار طلاق کاهش یابد.
/6026/7342

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال