پاسخگویی به موقع مسوولان مانع انباشت مطالبات مردم می شود

سمنان- ایرنا- عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مسوولان به موقع پاسخگوی مطالبات مردم باشند، بسیاری از مسایل ناشی از انباشت این خواسته‌ها در کشور حل می شود.

غلامرضا کاتب روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تفاوت مطالبات به حق مردمی با اغتشاشات در این است که اولی دارای وجاهت قانونی است و دومی اهداف دیگری دنبال می کند.
وی با تاکید بر این که مسوولان باید به موقع پاسخگوی خواسته های مردمی باشند، اظهارداشت: تنها در این مسیر است که مطالبات جامعه وارد مسیرهای دیگری نمی شود.
وی با بیان این که نحوه بیان مطالبات از سوی مردم به طور مستقیم به عملکرد مسوولان بستگی دارد، بیان کرد: پاسخگویی مسوولان به خواسته های قانونی مردم باید به موقع و مناسب باشد.
این نماینده مجلس تاکید کرد: اغتشاشات و بحران از سوی کسانی است که مطالبات آنان وجاهت قانونی ندارد و موضوعیت در این نقطه متفاوت از خواسته های به حق مردم است.
کاتب تصریح کرد: خواسته های قانونی و بیان نیاز برای رفع برخی مشکلات حق ملت است و قوای سه گانه به ویژه مسوولان اجرایی باید به این مساله به موقع توجه کنند.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به رویکرد مجلس دهم نسبت به دولت تدبیر و امید در شرایط کنونی، اضافه کرد: مجلس در شرایط خاص مرتبط با مسایل برجام منتظر تصمیمات دولت در بخش اجرایی است.
وی اضافه کرد: مجلس شورای اسلامی هر گونه کمکی که دولت نیاز داشته باشد ارایه می کند و برای تصمیم های جدید متناسب با شرایط اقتصادی در کنار دولت است.
نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بسته به انتظارهایی که دولت از مجلس دارد، مجلس شورای اسلامی با دولت همراهی لازم را خواهد داشت زیرا دولت مسوول اصلی بخش اجرایی کشور است.
وی تاکید کرد: دولت مسوول سیاستگذاری و اجرای برنامه هاست و مجلس با نظارت بر برنامه ها، برای اجرای با دولت همراهی لازم را دارد.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر، سوال یا استیضاح نیز حق قانونی نمایندگان است، ممکن است تعدادی از نمایندگان در مسایلی سوالاتی داشته باشند که از وزیران مطرح کنند ولی رویکرد اصلی مجلس شورای اسلامی در مسایل کلی مشخص می شود.
برجام یک توافق چندجانبه و بین‌المللی میان ایران و کشورهای 5+1 بود که از 17 ژانویه 2016 برابر با 27 دی 1394 اجرا شد و مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل و قطعنامه 2231 قرار گرفت.
رئیس جمهوری آمریکا روز 18 اردیبهشت 97 خروج کشورش را از توافق هسته ایران و گروه 1+5 اعلام کرد در حالی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ابتدای اجرای برجام تاکنون دست‌کم 10 بار پایبندی کامل ایران به توافق هسته ‌ای را تائید کرده است.
6103/6026

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال