اجرای طرح تحول سلامت در سمنان نیازمند اعتبار است

سمنان- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت سمنان گفت: اجرای این طرح مهم ملی در مناطق روستایی و شهری استان نیازمند تخصیص به موقع اعتبار است.

رضا ممتحن روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: تامین منابع در بخش درمان لازمه خدمات دهی و اجرای طرح تحول سلامت در استان است و اکنون منابع درآمد طرح از محل هدفمندی یارانه ها تامین می شود و مقداراعتبارات تخصیصی جوابگوی هزینه های درمانی نیست.
وی اظهارداشت : سطح بندی خدمات درمانی از اقدامات مطلوبی است که می تواند هزینه اجرای طرح تحول سلامت را از این طریق مدیریت کرد.
وی خاطرنشان کرد : دستگاه اجرایی مربوط در بخش بیمه سلامت سمنان در سال 92 بیش از 260 میلیارد ریال برای اجرای طرح سلامت هزینه کرد که در سال جاری این اعتبار با بیش از 280 درصد افزایش به یکهزار میلیارد ریال می رسد.
ممتحن اضافه کرد : نظارت بر ارایه خدمات در این طرح از دیگر مشکلات های مهمی است که برای افزایش رفاه اجتماعی از مسیر طرح تحول سلامت باید مدنظر قرار گیرد.
مدیرکل بیمه سلامت سمنان ادامه داد : بعد از اجرای طرح تحول سلامت در سمنان شاهد کاهش بزهکاری های اجتماعی و افزایش امنیت روانی و احساس آرامش در جامعه بوده ایم که این طرح مهم برای کاهش دغدغه مردم برای تامین هزینه درمانی بیش از پیش کاهش یابد.
ممتحن تصریح کرد: اکنون بیش از 109 هزار و 30 نفراز اقشار روستایی سمنان از مزایای بیمه سلامت بهره مند هستند و جایگاه استان در پوشش بیمه ای اقشار محروم و کمتر برخوردار نسبت به کشور مطلوب است.
وی بیان داشت: دستکم 243 هزار نفر از جمعیت استان زیر ‌پوشش بیمه سلامت هستند که 61 هزار نفر آنها کارکنان دولت هستند.
مدیرکل بیمه سلامت سمنان افزود : کاهش هزینه‌های اضافی به‌گونه‌ای که به کیفیت خدمات بهداشتی - درمانی ارایه شده آسیب وارد نکند از مهمترین رویکردهای این اداره کل در سال 97 است و تاکنون در این راستا نشست‌های مختلفی با روسای دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود و دیگر نهاد‌های متولی در این ارتباط برگزار شده است.
ممتحن خاطرنشان کرد : 449 بیمار خاص هموفیلی، تالاسمی، ام. اس، دیابت، دیالیزی و پیوند کلیه در استان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارند که ماهیانه چهار میلیارد ریال هزینه درمانی این بیماران است.
به گزارش ایرنا، تاکنون 40 میلیون نفر از جمعیت کشور زیر پوشش بیمه سلامت هستند و میزان رضایت مردم استان سمنان از اجرای طرح تحول سلامت 86 درصد است.
استان سمنان با هشت شهرستان بیش از 700 هزار نفر جمعیت دارد.
6026/7339

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال