چند خبر کوتاه از استان سمنان

سمنان- ایرنا- اختصاص 20 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال در کمیته امداد سرخه، تربیت 2 هزار و100 معلم قرآن در سمنان، آغاز بکار تاکسی موبایل در سمنان و پرداخت عوارض آلایندگی تنها 17 واحد صنعتی از جمله خبرهای کوتاه روز چهارشنبه استان سمنان است.

**اختصاص 20 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال در کمیته امداد سرخه
به گزارش ایرنا، مدیرکل کمیته امداد سمنان بابیان اینکه با ارایه تسهیلات مناسب به دنبال افزایش اشتغال مددجویان هستیم، گفت: 29 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال در کمیته امداد سرخه منظور شد.
سید جواد رضوی بابیان این که در کمیته امداد به دنبال افزایش اشتغال و کاهش بیکاری مددجویان هستیم، افزود: طبق پیش‌بینی‌ها که با تخصیص اعتبارات لازم تا پایان سال جاری 123 فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شود.
وی بیان کرد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری در کمیته امداد می‌کوشیم تا اشتغال را در سطح روستاها، بخش عشایری و مناطق محروم افزایش دهیم.

**تربیت 2 هزار و100 معلم قرآن در سمنان
به گزارش ایرنا، مدیرکل تبلیغات اسلامی سمنان از تربیت 2 هزار و100 معلم قرآن توسط این اداره کل خبر داد و گفت: برای 65 خانه قرآنی شهری و روستایی نیز پروانه فعالیت صادر شده است.
حجت‌الاسلام علی شکری با بیان این که سازمان تبلیغات اسلامی نهادی به نام دارالقرآن الکریم را در درون خود دارد که دارای رسالت تربیت نیروهای قرآنی است، بیان کرد: دارالقرآن الکریم درواقع دارای سه وظیفه است که آموزش مقدماتی، عالی، عمومی، تخصصی و تربیت نیروی متخصص در زمره این رسالت‌ها است که از ابتدای تأسیس سازمان تاکنون این امر ادامه دارد.

**آغاز بکار تاکسی موبایل در سمنان
به گزارش ایرنا، سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سمنان گفت : نرم افزار «فرتاکسی ویژه مسافران» برای جابجایی شهروندان و خدمات رسانی آسان در زمان کمتر با کیفیت بهتر در عرصه حمل و نقل تهیه شده است.
مجید کاشی، افزایش سرعت در ارایه خدمات و کاهش هزینه سفر را از اهداف این طرح عنوان و اضافه کرد: با استفاده از اپلیکیفرتاکسی که به صورت رایگان در اختیار شهروندان سمنانی قرار می گیرد، این امکان فرآهم شده تا نزدیکترین تاکسی به مسافر در اسرع وقت در مکان حاضر شود.
وی تصریح‌کرد: در گام اول طرح، بیش از 300 دستگاه تاکسی شهری به سیستم تاکسی موبایل و 700 دستگاه هم به سامانه پرداخت الکترونیکی وجه کرایه مجهز شده اند.

**پرداخت عوارض آلایندگی 17 واحد صنعتی سمنان
به گزارش ایرنا، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان با اشاره به وجود 2 هزار واحد صنعتی در استان و سیاست‌ این اداره کل در قبال واحدهای آلاینده، گفت: در این راستا 17 واحد عوارض آلایندگی پرداخت می‌کنند.
عباسعلی دامنگیر با تاکید بر آلایندگی واحدهای صنعتی و ضرورت نظارت بر آن‌ها توسط محیط‌زیست، کرد: سیاست این نهاد تعطیلی واحدهای صنعتی نیست مگر آلاینده بودن و مضرات آن واحد برای محیط‌زیست برحسب آزمایش‌های مختلف علمی و فنی اثبات‌شده باشد که در آن زمان چاره‌ای جز تعطیلی واحد تولیدی نیست.
وی بابیان اینکه امروزه 17 واحد صنعتی استان سمنان عوارض آلایندگی پرداخت می‌کنند، افزود: سیاست سازمان حفاظت از محیط‌زیست حفظ سلامت مردم و جامعه در کنار حفظ محیط‌زیست پیرامونی است و در این راه با هیچ‌کس مماشاتی نخواهد شد لذا برخوردهای سخت‌گیرانه این اداره کل در سطح استان ادامه خواهد داشت.
استان سمنان بیش از 700 هزار نفر جمعیت و هشت شهرستان دارد.
6026/س.خ

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال