جامعه نیازمند تغییر الگوی فرهنگی است

سمنان - ایرنا - استاندار سمنان گفت: جامعه امروز ایران نیازمند تغییر و تحول الگوی فرهنگی است.

به گزارش ایرنا، سیدشهاب الدین چاوشی روز شنبه در نشست فصلی مدیران کل استانی و ستادی کانون پرورش فکری کشور در هتلی در سمنان، افزود: فرهنگ سازی ضرورت اجتناب ناپذیر جامعه امروز بوده چرا که فرهنگ زمان حاضر نشات گرفته از مسایل متنوع جوامع که در پاره ای مسایل همخوانی با فرهنگ اصیل و غنی ایرانی و اسلامی جامعه ندارد، می باشد.
وی اظهارداشت : الگوی فرهنگی جامعه باید دارای خط مش و راهبردهای عقلانی باشد و آموزش و پرورش نظامی بر اساس اجبار و الزام است و این نظام نتوانسته فرهنگ اسلامی- ایرانی را محقق ساخته و این مهم نیازمند آسیب شناسی است.
استاندار سمنان مجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را بخشی از متولیان رشد و پرورش فرهنگ کشور ذکر و اضافه کرد: در این مجموعه الزامی وجود ندارد و داشتن حق انتخاب در ترویج فرهنگ بسیار کمک کننده است.
وی با تاکید بر این که حکومت مردم سالاری متعلق به مسلمانان است، تصریح کرد: مردم سالاری متضمن سعادت، رفاه و نظم سیاسی جامعه، از یافته فرهنگی ایرانیان و مسلمانان است و امروز مدعیان زیادی با لبافه های جدید آن را به ما عرضه می کنند در حالی که قدمت حقوق بشر در ایران اسلامی به مراتب بیشتری از غرب بوده است.
استاندار سمنان به برخی از رفتارهای حاکم بر جامعه که خلاف عرف و شرع است، اشاره کرد و افزود: فرهنگ کسب حلال در جامعه ضعیف است و در گذشته تاجران به اصول فقه تجارت آشنا بودند درصورتی که در زمان حال این مقوله نادیده گرفته شده است.
وی با بیان این که حس مسوولیت در بسیاری از بخش های جامعه رخت بربسته و این موضوع نگران کننده است، بیان داشت: باتوجه به جنگ اقتصادی که دشمنان بر ایران اسلامی تحمیل کرده؛ رفتار درست و منطقی تمامی اقشار باعث پیروزی جامعه در برابر هجمه تهدیدهای دشمن می شود.
چاوشی یادآور شد: تدبیر دولتمردان جمهوری اسلامی و هدایت های رهبر معظم انقلاب با همدلی مردم این برهه بحرانی عبور می کنیم.
به گزارش ایرنا، اولین نشست فصلی سال 97 با حضور استاندار سمنان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کشور و مدیران استانی و ستادی این مجموعه در سمنان برگزار شد.
42 هزار و 851 کودک و نوجوان در مراکز 24 گانه فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان سمنان عضویت دارند که از این تعداد 13 هزار و 870 نفر ساکن روستاها هستند.
موجودی کتاب مراکز این کانون در استان اکنون 267 هزار جلد است که بر اساس برنامه ریزی تا پایان سال 97 به 400 هزار جلد می‌رسد.
در این نشست از خبرنگاران خواسته شد تا سخنرانی مدیرعامل کانون پرورش فکری کشور پوشش داده نشود.
6026/س.خ

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال