23 طرح ورزشی سمنان به بهره برداری می رسد

سمنان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان سمنان گفت: 23 طرح نیمه تمام ورزشی این استان تا پایان سال جاری با همکاری بخش خصوصی و از محل اعتبارات دولتی به بهره برداری می رسد.

فرزاد فتاحی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا تعداد طرح های نیمه تمام ورزشی استان را 53 مورد اعلام کرد و افزود : برای تکمیل این تعداد طرحها به حدود یک هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
وی اظهارداشت: مهمترین طرح های نیمه تمام ورزشی استان، سالن‌ سه هزار نفری شاهرود، سالن 2 هزار نفر دامغان، مجموعه ورزشی جانبازان و معلولان سمنان، ورزشگاه 15 هزار نفری شاهرود، ورزشگاه پنج هزار نفری دامغان و گرمسار است.
وی با بیان این که اعتبارات دولتی در برابر حجم قابل توجه طرح های نیمه تمام ورزشی کشور ناچیزاست، خاطرنشان کرد: باید برای تکمیل سالن های ورزشی نیمه تمام استان بخش خصوصی وارد میدان شود.
فتاحی با بیان این که تخصیص بخشی از قانون مالیات بر ارزش افزوده براساس برنامه ششم توسعه و بودجه سال97 برای تامین اعتبار تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی کشور از جمله اقدامات مثبت دولت است، گفت: 16 هزار میلیارد ریال از این محل به بخش ورزش در بخش عمرانی و تکمیل طرح های نیمه تمام کشور برای امسال تخصیص یافته است.
مدیرکل ورزش و جوانان سمنان با اشاره به ماده 27 قانون درباره واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی، تصریح کرد: زیرساخت های ورزشی استان که مدت زمان زیادی از ساخت و احداث آن ها می گذرد و دچار فرسودگی کامل شدند به بخش خصوصی واگذار می شود.
وی ادامه داد: در سال گذشته حدود 10 سالن ورزشی نیمه تمام استان با انجام مراحل اداری به بخش خصوصی واگذار شده است.
به گزارش ایرنا، دستکم چهار هزار طرح نیمه تمام ورزشی بدون مطالعه روی دست دولت دوازدهم مانده است که برای بهره برداری از این طرحها حدود 100 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
به گزارش ایرنا، در دولت تدبیر و امید 24 طرح ورزشی از جمله ورزشگاه 15 هزار نفری سمنان در این استان به بهره برداری رسیده است.
در استان سمنان 37 هزار و 400 ورزشکار سازمان شامل بیش از 20 هزار مرد و بیش از12 هزار زن فعالیت می کنند.
6026/7339

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال