تکمیل موزه دفاع مقدس سمنان نیازمند مشارکت خیران است

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: بهره ‌برداری کامل و به ثمر رسیدن پایگاه فرهنگی موزه دفاع مقدس سمنان با هدف ترویج و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیازمند مشارکت خیران و هم افزایی دستگاه‌های متولی است.

به گزارش ایرنا، سید شهاب‌الدین چاوشی روز چهارشنبه در جلسه هیأت امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در سالن غدیر استانداری افزود: پایگاه فرهنگی دفاع مقدس ظرفیت خوبی برای تقویت فرهنگ دفاع مقدس است.
وی بیان کرد: ادای دین به شهدا و آرمان‌های آنان وظیفه همگانی است باید در جهت حفظ این خاطرات و تبیین آن برای افرادی که این ایام را ندیده و لمس نکرده‌اند کوشا باشیم.
وی با تأکید بر ضرورت همکاری نهادهای مرتبط و جلب مشارکت خیران برای پا گرفتن کامل این مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس، تصریح کرد: با بهره ‌برداری کامل این مجموعه به نوعی دین ما به شهدا و ایثارگران ادا شده و پرداختن به موضوعاتی اینچنین کار دلی است و تکلیف اداری نیست.
استاندار سمنان ادامه داد: این پایگاه فرهنگی از جاذبه‌های مهم گردشگری برای پر کردن اوقات فراغت شهروندان است و همچنین می‌تواند زمینه سپری کردن و خوش گذرانی مشروع اوقات بیکاری مردم را فراهم آورد که به واسطه این امر آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش می‌یابد.
وی با بیان این که مجموعه فرهنگی دفاع مقدس سمنان و فضاهای دل‌انگیز آن ظرفیت مطلوبی است تا به عنوان پاتوق جوانان و نوجوانان محسوب شود، اظهارداشت: به واسطه بهره‌مندی از آثار معنوی و جذابیت گردشگری این مجموعه زمینه مأنوس شدن جوانان با این مراکز فراهم شده و این امر در تربیت و شکل‌گیری شخصیت فرهنگی و اخلاقی جامعه اثرگذار است.
چاوشی با تأکید بر ضرورت سرعت بخشیدن برای تکمیل و بهره‌برداری این مرکز ، اظهارداشت: همه نهادهای متولی باید کمک کنند تا تعهدات این مرکز با توجه به ظرفیت اعتباری محدود به موازات پیش رود.
استاندار سمنان بیان کرد: دایر شدن و بهره‌برداری کامل این مرکز فرهنگی یک کار ماندگار برای مرکز استان است.
وی استفاده از ظرفیت خیران و افزایش حمایت پشتوانه‌های مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های را در بهره‌برداری این مرکز ضروری دانست.
وی همچنین اهتمام دستگاه‌های اجرایی برای گرامیداشت فتح خرمشهر و حماسه سوم خرداد در سال‌های آتی را ضروری دانست و تصریح کرد: تعظیم و تکریم شعایر معنوی جزو وظایف همه دستگاه‌هاست و همه نهادها باید به صورت خودجوش در گرامیداشت این ایام و پاسداشت آن همکاری کنند.
به گزارش ایرنا، در این نشست گزارشی از اقدامات و کارهای صورت گرفته به منظور بهره‌برداری مرکز فرهنگی دفاع مقدس سمنان از سوی دستگاه‌های اجرایی سمنان ارایه شد.
همچنین مقرر شد شهرداری، شرکت آب فاضلاب، برق منطقه‌ای و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اهتمام ویژه‌ای برای بهره‌برداری کامل این مرکز در سال‌جاری داشته باشند.
فعال شدن مجمع خیرین دفاع مقدس و همچنین موضوعات و قف و نذر در موضوع دفاع مقدس و ارزش‌های دفاع مقدس از جمله مواردی بود که در این نشست پیگیری جدی آن مورد تأکید قرار گرفت.
همچنین عملکرد دستگاه ‌های مختلف در بزرگداشت حماسه سوم خرداد در این نشست مورد ارزیابی قرار گرفت.
به گزارش ایرنا، فاز اول مجموعه پارک موزه دفاع مقدس در دهه فجر سال 96 همزمان با 9 استان دیگر به بهره‌برداری رسید.
استان سمنان در دفاع مقدس بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
م - ع 6026

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال