حماسی آفرینی سمنانیها در راهپیمایی روز جهانی قدس

سمنان- ایرنا- راهپیمایی روز قدس به عنوان آرمان ماندگار انقلاب اسلامی و یادگار جاودان امام خمینی(ره) در استان سمنان با حماسه آفرینی و حضور گسترده مردم این دیار در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مردم مومن و روزه دار استان سمنان از پیر و جوان و بزرگ و کوچک و زن و مرد همزمان با دیگر هموطنان و مسلمانان جهان با برگزاری راهپیمایی باشکوه و با شعارهای'مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، الله اکبر و مسلمان ذلت نمی‌پذیرد' بار دیگر خشم و انزجار خود را به رژیم صیهونیستی اشغالگر قدس اعلام داشتند.
روز قدس، نماد مبارزه با استکبار و نظام سلطه یادگار امام راحل است و مردم سمنان با حضور پرشور در راهپیمایی این روز، برگ زرینی دیگری بر کارنامه افتخارات خود در حمایت از آرمانها و ارزش های انقلاب اسلامی افزودند.

**حضور در راهپیمایی روز قدس احیای اندیشه امام راحل است
یکی از راهپیمایان سمنانی در گفت و گو با ایرنا افزود: حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس که با فرمان امام راحل (ره) پایه گذاری شد، زمینه ساز احیای دوباره اندیشه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است.
علی همتی افزود: روز جهانی قدس، میراث ابتکاری رهبر کبیر انقلاب برای دفاع و حمایت از حقوق مستضعفان و مبارزه با استکبار جهانی است.
وی با بیان این که روز جهانی قدس، راهبرد دفاعی امام خمینی (ره) در حمایت از مردم مظلوم فلسطین است، اظهار داشت: روز قدس، روز اسلام و روز اتحاد مردم مسلمان جهان ضد اندیشه های رژیم غاصب صهیونیستی است.
همتی ادامه داد: حضور حماسی اقشار جامعه در روز جهانی قدس امسال باعث انسجام بیشتر در بین مسلمانان شده است.
وی با بیان این که مردم با حضور گسترده خود در حساس ترین صحنه ها، انقلاب را یاری و تمام توطئه های دشمنان را خنثی می کنند و این بار هم مردم با حضور گسترده خود با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کردند.

**روز قدس روز همدلی و اتحاد مسلمانان جهان است
یکی دیگر از شهروندان سمنانی در این راهپیمایی به ایرنا گفت: مردم ایران با اتحاد و حضور پرشور خود در راهپیمایی روز قدس اقتدار خود را به جهان نشان داده اند.
زینب طالب بیدختی افزود: مردم با حضور خود در تمام عرصه ها باعث پیروزی انقلاب هستند و با حضور خود در راهپیمایی روز جهانی قدس بار دیگر با آرمان های امام و انقلاب پیمان بسته اند.
وی ادامه داد: مثلث شوم آمریکا، آل سعود و صهیونیست با راه اندازی گروه های تروریستی و تکفیری و جنگ نیابتی ،سعی در ناامن کردن منطقه داشتند اما مردم فهیم ایران با اتحاد و یکدلی در برابر هر گونه تجاوز به خاک ایران ایستادگی می کنند و به گفته رهبری جنگ بین اسلام و کفر تمام نشدنی است.
وی خاطرنشان کرد: به گفته امام خمینی (ره) روز قدس جهانی است و به همه اسلام تعلق دارد و در تمام دنیا مسلمانان آزادیخواه و اسلام مدار در راهپیمایی امروز روز قدس از مردم فلسطین حمایت کرده اند.
طالب بیدختی با بیان این که ما مفتخریم در امن ترین کشور زندگی می کنیم، افزود: ما باید قدر وحدت و انسجام خود را بدانیم و از راهپیمایی روز قدس برای ایجاد همدلی و وفاق استفاده کنیم.

**غیرت دینی مردم در روز قدس نمایان شد
امام جمعه موقت سمنان در حاشیه این راهپیمایی در گفت و گو با ایرنا افزود: حضور باشکوه و کم نظیر مردم در جای جای ایران اسلامی در راهپیمایی روز قدس برگرفته از رفتاری عالمانه، فاخر و از سر غیرت دینی است.
حجت الاسلام محمد باقرعبدوس افزود: مردم قدر شناس ایران با حضور پرشور در این روز تاریخی یک بار دیگر به ندای رهبر انقلاب و آرمان های امام راحل لبیک گفتند.
وی ادامه داد: ماهیت رژیم صهیونیستی تنها بر پایه ظلم، ستم علیه ملت های مظلوم و بی پناه است و این رژیم پس از اشغال سرزمین فلسطین به دنبال تضعیف غیرت دینی و عادی جلوه دادن طرح یهودی سازی در این سرزمین بود.
وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران و هوشیاری امام راحل و رهبر انقلاب در هویت بخشی دینی به ندای آزادی خواهان و مظلومان عالم موجب شد تمام توطئه های رژیم اشغالگر قدس خنثی شود.
امام جمعه موقت سمنان اضافه کرد: روز جهانی قدس تنها به مساله فلسطین نمی پردازد بلکه در این روز هر انسان آزاده ای به میدان می آید و در دفاع از هر مستضعفی خشم و انزجار خود را بر سر هر مستکبری فریاد می زند.

**اتحاد مسلمانان توطئه دشمنان را خنثی می کند
رییس شورای اسلامی شهر سمنان در راهپیمایی قدس این شهر در گفت و گو با ایرنا گفت: روز قدس و راهپیمایی مسلمانان سراسر جهان در این آیین نماد همسبتگی و اتحاد در مقابل ابرقدرت ها، استکبار جهانی و رژیم نامشروع صهیونیستی است.
سید مسعود سیادتی با قدردانی از حضور با شکوه آحاد جامعه در این آیین افزود: مسلمانان جهان با تکیه بر مشترکات خود، دربرابر توطئه های رژیم صهیونیستی غاصب ایستاده اند و در پرتو اتحاد مسلمانان در روز قدس، رژیم صهیونیستی دچار یک بحران عظیم درونی و بی‌هویتی در بین ملت‌های جهان شده است.
وی با بیان این که روز جهانی قدس به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) روز اسلام است، بیان کرد: قدس و سرزمین فلسطین تنها مربوط به مردم فلسطین نیست، بلکه این سرزمین جزو پیکره جهان اسلام است.
سیادتی به اهمیت برگزاری راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و افزود: کسی که دل در گرو اسلام دارد با حضور در راهپیمایی روز قدس به دنیا اعلام می‌کند که فلسطین و قدس متعلق به همه است.
وی اضافه کرد: مردم همیشه در صحنه سمنان همه ساله با حضور پرشور خود در این روز به غاصبان و جنایتکاران اعلام می‌کنند که هرگز قادر نخواهند بود در سایه زور و تزویر، حقوق ملت‌ها و جهان اسلام را پایمال کنند، حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس توطئه های دشمنان اسلام را خنثی می کند و معادلات سیاسی جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.

**برگ زرین دیگر بر افتخارات مردم سمنان ثبت شد
معاون عمرانی فرمانداری سمنان در گفت وگو با ایرنا گفت: مردم با حضور گسترده و باشکوه خود در راهپیمایی روز جهانی قدس برگ زرین دیگری بر افتخارات نظام مقدس اسلامی افزودند و پاسخ دندان‌شکنی به زورگویان و استکبار جهانی دادند.
مهدی صمیمیان افزود: نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان از سوی امام خمینی (ره) به‌عنوان روز جهانی قدس یک آینده‌نگری در جهت آزادسازی قدس از دست صهیونیست‌هاست.
وی با قدردانی از حضور پرشور مردم سمنان در راهپیمایی روز جهانی قدس افزود: مردم بار دیگر نشان دادند که پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند و همچنان قدس را مساله اول جهان اسلامی می‌دانند و تا رفع شر صهیونیست‌ها از پای نمی‌نشینند.
وی خاطرنشان کرد: آمریکای جنایتکار و اسراییل غاصب این روزها با گسترش گروهک‌های تروریستی جنگ نیابتی را بین کشورهای اسلامی به راه انداخته‌اند درصورتی‌که این گروهک‌های به‌اصطلاح مسلمان حتی یک گلوله به سمت رژیم صهیونیستی که کودکان و زنان فلسطینی را به خاک و خون می‌کشد شلیک نکرده‌اند.
صمیمیان گفت: داعش و تکفیری‌ها دست‌پرورده اسراییل و آمریکا هستند و تمام جنایات آنان با چراغ سبز این‌ غاصبان انجام می‌شود و هدف از توسعه و گسترش تکفیری‌ها ایجاد جنگ‌های نیابتی و تفرقه و کشتار مسلمانان به دست مسلمانان است.
معاون فرمانداری سمنان ادامه داد: یکی دیگر از اهداف صهیونیست‌ها از گسترش گروهک‌های تروریستی و تکفیری به راه انداختن جنگ بین شیعه و سنی است که مسلمانان باید با وحدت و یکپارچگی نقشه‌های آنان را نقش بر آب کنند.
صمیمیان بیان داشت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی امسال نشان داد که ملت ایران همیشه پشتیبان ملت‌های مظلوم است و این رفتار ایران و حضور مردم همیشه درصحنه برای دشمنان مایه یاس و برای دوستان انقلاب مایه امیدواری است.
راهپیمایی روز قدس در 900 شهر ایران اسلامی و 60 نقطه استان سمنانت برگزار شد.
امام خمینی (ره) در سال 1358 آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس برگزیدند تا مسلمانان جهان، همبستگی خود برای دفاع از ملت مظلوم فلسطین و حقوق قانونی آن ها را به صورت راهپیمایی به نمایش بگذارند.
6026/7339

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال