روز قدس فریاد آزادیخواهی مقابل استعمارگران است

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: روز قدس پاسخی محکمی به رژیم اشغالگر صهیونیستی و حامیانش و فریاد آزادیخواهی مقابل هر چه قید و بند استعمارگری است.

به گزارش ایرنا، سعید ناجی روز جمعه در جمع راهپیمایان روز قدس در حسینیه المهدی مهدی شهر افزود: روز قدس، روز سوال از جامعه بشری نسبت به مسوولیت جهانی آن ها در برابر رفتارهای ظالمانه و غیر انسانی استکبار است که ملتها و منادیان حقوق بشر باید به ندای گسترده مردم جهان پاسخ مناسب و قانع کننده ای بدهند که چرا در مقابل شرارت های رژیم نامشروع سکوت کردند.
وی اظهارداشت: ایران اسلامی به عنوان کانون مبارزه مستمر با رژیم اسراییل شناخته شده و در این مسیر انسانی به عنوان پرچمدار اصلی مبارزه در جهان معرفی شده است.
وی خاطرنشان کرد: روز قدس امسال که به خاطر تقارن با لیالی قدر و سالگرد ارتحال حضرت امام و آموزه های ظلم ستیزی امام علی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان ادامه داد: در روز هایی که دولت جدید امریکا به رهبری ترامپ سفارت خود را به بیت المقدس منتقل کرد، هوشیاری بیشتر امت اسلامی و حساسیت بیشتر مسلمانان جهان را طلب می کند.
وی تصریح کرد: ملت ایران باید با بهره گیری از آیات قرآنی در مبارزه با استکبار ستیزی در کنار آموزه های انقلابی امام راحل و با اتحاد و یکپارچگی هرچه بیشتر با سایر ملل مسلمان، ندای وحدت سرداده و در مقابل توسعه طلبی روز افزون این رژیم نسل کش ایستادگی کند.
وی با بیان این که امام راحل این روز را روز حیات اسلام برشمرد و اظهارداشت: زیرا در روز قدس خون مجددی در رگ های پیکر زخم خورده جهان اسلام جریان پیدا می کند و خط اسلام فعال از اسلام انفعالی و نظاره گر جدا می شود.
به گفته وی حمایت ایران از فلسطین موجب شده تا رژیم صهیونیستی، جمهوری اسلامی را دشمن اصلی خود بداند و سیاست های خود را به نحوی تنظیم کند تا بتواند مانع پیشروی و حرکت ایران در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و نظامی بشود.
معاون استاندار سمنان بیان داشت: برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی، اسراییل باید در کانون توجه دنیای اسلام قرار بگیرد و این نکته به شکل ویژه و برجسته در تفکر حضرت امام و پیشنهاد برپایی روز قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس به دنیای اسلام محقق شد.
ناجی ادامه داد: انقلاب اسلامی رژیم اسراییل را رژیمی نامشروع معرفی کرد و امام راحل همواره امت اسلام را به مبارزه با رژیم منحوس اسراییل فرا خواند.
وی در بخش دیگری با اشاره به مسایل داخلی گفت: کشور در سایه همدلی و مقاومت ملت و تلاش مسوولان
توانسته خود را در عرصه های مختلف به عنوان قدرت بلامنازع منطقه نمایان کند و امروز با تقویت هرچه بیشتر وحدت و توجه به خواست و نیازهای مردم باید توان ایستادگی مقابل تهاجم و تهدیدهای حوزه های مختلف بیش از بیش افزایش یابد.
ناجی ادامه داد: امروز ما نباید به هیچ وجه نگران تهدیدات امریکا و رژیم اشغالگر قدس باشیم زیرا سرداران دیپلماسی ما توانستند با برگزاری یک دوره از فعالیت های دیپلماسی انسجام و یک دستی بدخواهان جمهوری اسلامی را به هم بزنند.
وی اضافه کرد: امید است در این راه پر فراز و نشیب که با انقلاب اسلامی آغاز شده و همواره ادامه دارد بتوانیم در سایه همبستگی و مقاومت هرچه بیشتر مردم حول محور رهبری توفیقات بیش از پیش کسب کنیم.
راهپیمایی روز قدس در 900 شهر ایران اسلامی و 60 نقطه استان سمنان برگزار شد.
6026/م - ع

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال