12میلیون سهم در بورس سمنان معامله شد

سمنان- ایرنا- 12 میلیون سهم به ارزش 21.4 میلیارد ریال هفته گذشته در بازار سرمایه و بورس استان سمنان معامله شد.

به گزارش ایرنا، بورس سمنان یکی از بورس های منطقه ای کشور است که از آذر 1384 آغاز به کار کرد و مبادله روزانه 15 میلیارد ریال سهم می تواند گامی مثبت در جهت حمایت از کالای ایرانی به شمار آید.
به گفته صاحبنظران اقتصادی ، بورس نقش اساسی در افزایش رونق اقتصادی و فرآیند رشد و توسعه کشورها دارد به طوری که می‌توان تفاوت اقتصاد ممالک توسعه یافته و توسعه نیافته را در درجه کارآمدی و کارآیی نظام مالی و بورس آنها جست‌ و جو کرد.
اهمیت بورس در سمنان تنها ناشی از کارایی بازار آن نیست بلکه می توان با برخورداری استان از یکهزار و 800 واحد صنعتی با سرمایه گذاری این واحدها در بورس برای حمایت و عرضه کالاهای ایرانی اقدام کرد.
مدیر بورس منطقه سمنان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به نقش تاثیرگذار بورس بر اقتصاد گفت : گشایش تالار بورس در استان سمنان ، اقدامی راهبردی در راه تسهیل در سرمایه گذاری و مشارکت بیشتر سرمایه گذاران در سامانه های سرمایه ای کشور و استان است و روند سرمایه گذاری خرد و کلان این استان را به سمت شکوفایی اقتصادی و رونق تولید سوق داده است.
غلامحسین گل ارضی افزود: راه اندازی تالار بورس سمنان و اتصال آن به تالار بورس تهران نه تنها در توسعه سرمایه گذاری عمومی نقش دارد بلکه مردم براحتی و همزمان می توانند در انواع داد و ستدهای بورس مشارکت فعال داشته باشند.
وی ادامه داد: در هفته گذشته بیش از 12.6 میلیون سهم با ارزش بیش از 21.4 میلیارد ریال در بورس منطقه سمنان معامله شد.
گل ارضی با اشاره به ارزش معاملات هفتگی در بورس سمنان، خاطرنشان کرد: در معاملات هفته گذشته بورس سمنان، 12 میلیون و 642 هزار و 471 سهم معامله شد.
وی با اشاره به ارزش ریالی این تعداد سهام در معاملات هفته گذشته توسط کارگزاران بورس سمنان اضافه کرد: ارزش ریالی این تعداد سهام بیش از 21 میلیارد و 477 میلیون و 170 هزار ریال است.
مدیر بورس منطقه سمنان با اشاره به ارزش ریالی سهام خریداری‌شده در بورس سمنان در این مدت تصریح کرد: ارزش سهام خریداری‌شده بیش از 9 میلیارد و 969 میلیون و 193 هزار ریال است.
وی افزود: میزان سهام به فروش رفته تالار بورس سمنان پنج میلیون و 133 هزار و 374 سهم بود.
به گفته گل ارضی حدود 46 درصد از ارزش معاملات مدت یاد شده بورس سمنان به خرید و 54 درصد به فروش اختصاص داشت.
به گزارش ایرنا، در سال 96 حدود 28 میلیارد ریال شهم به ارزش 800 میلیارد ریال در بورس منطقه سمنان داد و ستد شد.
6026/7339

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال