هنرمندان با آثار هنری توطئه های دشمنان را خنثی کنند

سمنان-ایرنا- رییس حوزه هنری استان سمنان گفت : هنرمندان با خلق آثار هنری فاخر و برجسته، توطئه های فرهنگی دشمنان جمهوری اسلامی را خنثی کنند.

به گزارش ایرنا، داود یاراحمدی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی در سالن اجتماعات این نهاد افزود : نفوذ فرهنگی از مهم ترین دسیسه های دشمنان است که ذهن افراد را تحت تاثیر قرار می دهد و یکی از راهکار مقابله با جنگ نرم، فرهنگ سازی و خلق آثار هنری فاخر و اثرگذار است.
وی اظهارداشت : هنرمندان با رعایت 2 اصل مهم تعهد به حقیقت و توجه به واقعیت های جامعه نقش مهمی در فرهنگ سازی و مقابله با جنگ نرم دارند.
وی یادآور شد : هفته هنر انقلاب اسلامی فرصت مناسب برای نمایش ارزش های انقلاب و دفاع مقدس است و اگر اثر هنری بدون تعهد به حقیقت و رویکرد جامعه خلق شود، نمی توان رویکرد و اثرگذاری خوبی را برای مخاطب ایجاد کند.
یاراحمدی اضافه کرد : فرهنگ روح یک جامعه است و تبلور آن در جامعه در قالب هنر اتفاق می افتد.
رییس حوزه هنری استان سمنان با بیان این که هنرمندان نماد هنر انقلابی هستند، خاط نشان کرد : در هنر نوع اثرگذاری در قالب شکل و ساختاربه مخاطب ارایه می شود.
وی دیدار کارکنان حوزه هنری استان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان ، نشست تخصصی ادبیات تطبیقی ، نشست تخصصی مقایسه عکس های انقلاب اسلامی ، نشست نقد و بررسی کتاب 'خواهرم جوشن' و آغاز اجرای عموم نمایش ' قصه های بخت برگشته ' را ازجمله برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی در استان برشمرد.
یاراحمدی اضافه کرد : انتقال فرهنگ و تمدن اسلامی یکی از مهم‌ترین رسالت‌های حوزه هنری در استان است که انتشار بخش‌هایی از دانشنامه 110 جلدی فرهنگ و تمدن سمنان یکی از شاخص‌ترین اقدامات این حوزه به شمار می‌رود.
وی تصریح کرد : از این تعداد تاکنون 24 جلد کتاب به چاپ رسیده و در اختیار مردم قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، به مناسبت سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی در روز بیستم فروردین سال 1372، با پیشنهاد شاعران، نویسندگان و هنرمندان حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی به رهبرانقلاب، این روز به عنوان «روز هنر انقلاب اسلامی» نام گذاری شد و سرآغاز هفته هنر انقلابی به‌ شمار می‌رود.
6026/7342

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال