مقابله با تهدیدهای سایبری نیازمند دانش روز است

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: مقابله با تهدیدهای سایبری دشمنان نیازمند استفاده از فناوری روز بوده زیرا توجه به عقلانیت و قانونمندی در اجرای پدافند غیرعامل الزامی است.

به گزارش ایرنا، سعیدناجی روز چهارشنبه در نشست قرارگاه پدافند زیستی سمنان در سالن کوثر استانداری افزود : برای مقابله با تهدیدات نرم دشمنان، برخورداری از علوم روز و فناوری در اولویت قرار گیرد.
وی ضرورت توجه به دانش، تولید و گسترش علم برای رویایی با تهدیدات زیستی تاکید کرد و گفت: توجه به عقلانیت و قانون مندی از اصول پدافند غیرعامل است و برای شناسایی و مقابله با تهدیدات باید دستگاه های اجرایی قانون را سرلوحه کارخود قرار دهند.
ناجی با بیان این که با بی توجهی به دانش روز و مصالح ملی و استانی نمی توان در مقابله با تهدیدها و اجرای پدافند غیرعامل موفق شد، بر توجه به دانش و گسترش علم با هدف غلبه بر تهدیدات زیستی دشمنان تاکید کرد.
ناجی تصریح کرد : سهل انگاری و بی تدبیری دشمن را جسور می کند به همین دلیل باید هوشیار باشیم و دچار غفلت نشویم.
وی تصریح کرد: همانطور که در زمان حاضر در بخش نظامی و سخت افزاری درکشور قدم های جدی برداشته شده باید برای مقابله با تهدیدات سایبری هم،کشور را به دانش روز تجهیز کرد.
وی بر تکیه و استفاده از نظرات و پیشنهادات نخبگان و فرهیختگان برای افزایش قدرت کشور در عرصه مقابله با تهدیدات زیستی تاکید کرد.
در این نشست مدیران دستگاه های اجرایی درباره اهمیت تهدیدات زیستی و لزوم چاره اندیشی برای مقابله و ضرورت وجود آزمایشگاه تخصصی مرجع برای تسریع در شناسایی و مقابله با تهدیدات زیست محیطی در استان سمنان بحث و تبادل نظر کردند.
پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است.
6026/7342

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال