19 تن در حوادث چهارشنبه سوری سمنان مصدوم شدند

سمنان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی سمنان گفت: از مجموع 19 مصدوم حوادث چهارشنبه سوری این استان، 18 تن به صورت سرپایی مداوا و یک پیرمرد 60 ساله به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه چشم در بیمارستان معتمدی گرمسار بستری شد.

مهدی شادنوش روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : اولین حادثه چهارشنبه سوری مربوط به پسر بچه پنج ساله در شهرک پردیس شاهرود بود که بر اثر اصابت مواد آتش زا از ناحیه چشم مصدوم شد.
وی با اشاره به آماده باش 10 بیمارستان استان از روز سه شنبه تا صبح امروز ، خاطرنشان کرد: در شهرستان های گرمسار و آرادان، 9 مصدوم حوادث انفجار مواد آتش زا به مراکز درمانی انتقال داده شدند.
وی اظهارداشت: یک کودک و یک جوان در گرمسار و آرادان نیز بر اثر انفجار مواد آتش زا آسیب دیدند که به صورت سرپایی درمان شدند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان ادامه داد: هفت تن در حوادث چهارشنبه سوری آخر سال در شهرستان های سمنان و دامغان مصدوم شدند.
به گفته شادنوش از این تعداد مصدومان پنج تن مربوط به شهرستان سمنان و 2 تن دامغانی هستند.
وی تصریح کرد: افرادی که به بیمارستان های سمنان و دامغان منتقل شدند در ناحیه چشم آسیب دیده بودند که سطحی بوده است.
شادنوش گفت: همچنین 2 تن در شهرستان های سرخه و میامی به دلیل انفجار مواد محترقه آسیب دیدند که با حضور در مراکز درمانی به صورت سرپایی مداوا شدند.
بر اساس آمار موجود، در برگزاری آیین چهارشنبه سوری سال گذشته در استان سمنان 10 تن مصدوم شدند.
بر اساس گزارش های اعلام شده در آیین چهارشنبه سوری امسال در کشور بر اثر انفجار مواد آتش زا سه تن کشته و 969 تن مصدوم شدند.
6026/7339

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال