استاندار سمنان:

اطلاع رسانی ایرنا کمک ‌بزرگی برای برنامه‌ریزان کشور است

سمنان - ایرنا - استاندار سمنان گفت : اطلاع‌رسانی حرفه ای و وقوف خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) به عنوان رسانه‌ای ملی، فراجناحی و نواندیش، کمک‌ حال بزرگی برای برنامه‌ریزان کشور است.

سیدشهاب الدین چاوشی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان در جمع خبرنگاران افزود: اطلاع و وقوف این خبرگزاری به عنوان رسانه ملی با کارکنان نواندیش، کمک بزرگی به برنامه‌ریزان کشور در اطلاع به موقع از مطالبات و خواسته‌های مردمی است.
وی خاطرنشان کرد : خبرگزاری ایرنا جزو رسانه‌هایی است که با وجود تعلق به دولت، نگاه ملی و توسعه ای دارد و از برنامه‌های دولت دفاع کرده و دستاوردهای نظام را به درستی تبیین کرده است.
استاندار سمنان کار رسانه ای را در دنیای امروز به خاطر شکل دهی افکار عمومی خطیر توصیف کرد و افزود : خبرگزاری جمهوری اسلامی در سال های اخیر تحولی چشمگیر داشته و از خبررسانی صرف به خبررسانی هدفمند متحول شده است.
چاوشی با اشاره به تجربه و سابقه خبرنگاران ایرنا، تصریح کرد : نظرسنجی دقیق خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) در انتخابات گذشته یکی از شاهکارهای این رسانه بود که نشاندهنده اطلاع دقیق این رسانه از افکار عمومی است.
وی تاکید کرد : خبرگزاری جمهوری اسلامی فراتر از رویکرد گروهی و جناحی، منافع ملی و منافع مردم را در دستور کار قرار می دهد و نگاه ملی و حاکمیتی خبرگزاری ایرنا می تواند در بخش های مختلف اثرگذار باشد، هنر خبرگزاری ایرنا این است که با وجود انعکاس واقعیت، به نگرانی جامعه دامن نمی زند و شیوه اطلاع رسانی آن مبتنی بر عقلانیت است.
چاوشی اضافه کرد : بخش اعظمی از رسانه‌های جناحی و خطی، تبلیغی هستند و رسانه‌ هایی چون ایرنا که نگاه حاکمیتی و ملی دارند می‌توانند بسیار اثرگذار باشند، زیرا مسایل ملت را رصد می کنند و شیوه‌هایی برای برقراری ارتباط با مخاطب انتخاب می کنند که مبتنی بر حقیقت است.
استاندار سمنان ادامه داد : نیازمند رسانه‌ای هستیم که قدرت تجزیه و تحلیل مسایل و آینده نگری داشته باشد و نیازمند رسانه‌ای چون ایرنا هستیم که در راستای توسعه کشور قدم برمی‌دارد.
وی با تاکید بر این که در شرایط کنونی رسانه‌ها باید روی موضوعاتی تمرکز کنند که دغدغه همه مردم است، یادآور شد : در حوزه رسانه ای، به یقین باید نقد از درون وجود داشته باشد که این امر حاکمیت را از آسیب‌ پذیری دور می‌کند، یک رسانه هدفمند و ملی مسایل را کنار هم می گذارد و جایی که نیاز به هشدار باشد با تحلیل به جا، اثرگذاری خود را اثبات می‌کند.
وی بیان داشت : اگر در کنار خبرگزاری ایرنا، تمام رسانه ‌ها نگاه حاکمیتی و ملی داشته باشند و فراجناحی عمل کنند ، بسیاری از مشکلات جامعه کاهش می‌یابد.
چاوشی به تاثیرگذاری مثبت و منفی رسانه‌ها در موقعیت های حساس اشاره و اضافه کرد: گاهی در بهترین شرایطی که در عرصه دیپلماسی پیش می‌رویم، یک رسانه با یک تیتر جهت دار و نامناسب ، همه عرصه‌های دیپلماسی را با چالش مواجه می‌کند.
وی گفت : ما نمی‌گوییم رسانه‌ها واقعیت را منتشر نکنند، اما حقیقت بر اساس ظن منتشر نشود و بر اساس مسایل کشور منعکس شود، رسانه ها باید با در نظر گرفتن فضای عمومی جامعه، اخبار منتشر کنند.
استاندار سمنان با بیان این که در دنیای امروز خبرگزاری، سایت و شبکه‌های مجازی متفاوت شکل گرفته که انحصار خبری را از بین برده است، بیان کرد: زمانی خبرگزاری‌ها اکثریت جامعه را تحت الشعاع قرار می‌دادند، ولی اکنون افکار عمومی به دنبال رسانه ای می رود که حرف حساب بزند و بلندگوی واقعی افکار عمومی باشد.
سیدشهاب الدین چاوشی استاندار سمنان امروز در بازدید از بخش‌های مختلف خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) استان سمنان، با روند تهیه، تنظیم و انتشار اخبار در این رسانه ملی آشنا شد.
نوع اطلاع رسانی مطلوب، شناسایی و بهره گیری از ظرفیت های توسعه ای استان، نگاه جامع و یکسان به نقاط مختلف استان مبتنی بر ظرفیت‌ها، نگاه بلندمدت برای تامین آب، ضرورت مدیریت مصرف و برنامه‌ریزی برای تامین آب استان، بررسی چرایی ناکارآمدی روند اداری، چشم‌انداز استان در جذب سرمایه‌گذار برای بخش های صنعت و معدن و بهره‌گیری از ظرفیت دانشگاهی استان برای اشتغالزایی، بخشی از صحبت‌های استاندار سمنان در این نشست خبری بود که در روزهای آینده در خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) سمنان منتشر می شود.
استان سمنان 702 هزار نفر جمعیت و 9.7 میلیون هکتار وسعت دارد و صنعت و گردشگری مهمترین محورهای توسعه برای سال‌های آینده این استان تعیین شده است.
م- ع / 6103/6026/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال