یک مسوول وزارت علوم:

سمنان جایگاه ویژه‌ای در جذب دانشجویان غیرایرانی دارد

سمنان- ایرنا- رئیس اداره کل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: استان سمنان با 509 دانشجوی غیرایرانی، ظرفیت قابل توجهی در این زمینه در بین استان‌های کشور دارد .

به گزارش ایرنا، دکتر علایی روز یکشنبه در گردهمایی آموزشی مسوولان و کارشناسان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری، افزود: کلیه پذیرش‌های دانشجویان غیرایرانی شامل بورسیه و غیربورسیه باید در قالب سامانه سازمان اموردانشجویان انجام شود.
رئیس اداره کل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: جذب دانشجویان خارجی زمینه‌ساز رونق اقتصادی کشور است و افزایش تعداد آنان تا 75 هزار دانشجو در برنامه ششم توسعه از اهداف و برنامه ریزی های این اداره کل است .
معاون دانشجویی دانشگاه سمنان هم در این نشست گفت : دفتر امورکنسولی دانشجویان غیرایرانی استان در سال تحصیلی گذشته با حمایت سازمان امور دانشجویان و با هدف انجام کلیه امور کنسولی دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه سمنان افتتاح شد.
بهروز گل محمدی با اشاره به موقعیت استان سمنان افزود: با توجه به توانمندی های دانشگاه های استان و حمایت امور کنسولی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، باید برای جذب دانشجویان غیرایرانی بیشتری در دانشگاه های استان تلاش کرد .
این گردهمایی آموزشی با حضور 54 نفر از مسوولان و کارشناسان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان سمنان با هدف تبیین مبانی جذب و تسهیل روند کنسولی دانشجویان غیرایرانی، بررسی مسائل و مشکلات فرآیند امور کنسولی، آموزشی، تمدید اقامت، دریافت مدرک تحصیلی، گواهی اشتغال به تحصیل و سامانه مربوطه برگزار شد.
دانشگاه سمنان 16 هزار دانشجو در 22 دانشکده دارد، استان سمنان در شاخص تعداد دانشجو نسبت به جمعیت، بالاترین رتبه کشور را داراست.
6103

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال