دستگاه های اجرایی اولویت های سرمایه گذاری بخش معدن و صنعت سمنان را شناسایی کنند

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سمنان گفت : مسوولان دستگاه هایی اجرایی این استان، اولویت های سرمایه گذاری در بخش معدن و صنعت سمنان را با احتساب طرح آمایش سرزمین، در اولویت قرار دهند.

به گزارش ایرنا ، محمد همتیان روز چهارشنبه در نشست تعیین اولویت های معدنی و صنعتی سمنان در سالن اجتماعات مرکز خدمات سرمایه گذاری استان سمنان افزود : با توجه به انجام مطالعات آمایش سرزمین، مسوولان نهادهای اجرایی مربوطه موظف هستند اولویت های استان در بخش های صنعت و معدن را معرفی کنند.
وی اظهارداشت : تعیین اولویت های صنعتی و معدنی نقش مهمی در جذب سرمایه گذار و رونق اقتصادی این استان دارد.
وی خاطرنشان کرد : اولویت ها در سمنان باید به گونه ای تعریف و معرفی شود تا مشکلات موجود در اجرایی شدن طرح ها و معطل ماندن سرمایه گذار بر طرف شود.
معاون استانداری سمنان ادامه داد : تعریف اولویت صنعتی و معدنی که دارای مشکلات زیست محیطی و تامین زیرساخت مانند آب ، برق و گاز بوده، اولویت محسوب نمی شود و عنوان اولویت برای چنین طرح هایی اشتباه است.
همتیان اضافه کرد : تامین زیرساخت ها و تعیین اولویت صنعتی و معدنی و رفع مشکلات پیش روی سرمایه گذار نقش مهمی در جذب و تشویق سرمایه گذار برای سرمایه گذاری در استان دارد.
به گزارش ایرنا ، دراین نشست مدیران دستگاهای اجرایی درباره تعیین اولویت های صنعتی و معدنی استان سمنان و و چگونگی اجرای بازرسی از دفاتر مالی کارفرمایان به وسیله سازمان تأمین اجتماعی بحث و تبادل نظر کردند.
یکهزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی در استان بیش از 700 هزار نفری سمنان فعالیت دارد.
کمبود آب مهم ترین چالش در امر سرمایه گذاری در طرح های آب‌محور در بخش معدن و صنعت است.
6026/7342
*خبرنگار: الناز ملکی **انتشار دهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال