پژوهش محوری راه برون رفت کشور از چالش های اجتماعی است

سمنان - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: پژوهش محوری و فرهنگ سازی این گفتمان راه برون رفت کشور از بسیاری از چالش های اجتماعی است.

به گزارش ایرنا، مهدی شادنوش روز یکشنبه در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی در سالن رازی دانشکده دندانپزشکی سمنان افزود: آموزش و پژوهش در تمامی رده های سنی بسیار ارزشمند است و با توجه به این امر درآینده افرادی با ذهن های خلاق در کشور فعالیت می کنند.
وی پژوهش محوری را مهم ترین راه خروج کشور از معضلات و بن بست های اجتماعی اعلام کرد و اظهار داشت : با توجه به تحریم های استکبار جهانی، با رویکرد پژوهش محوری می توان بخش های اقتصاد، صنعت و پزشکی را از این تحریم ها مصون نگه داشت.
شادنوش با بیان این که بسیاری از اقدامات گذشته در سیاست های کلان کشوری در بخش اقتصادی اشتباه بود، خاطرنشان کرد: می توان با تجربه اندوزی از طرح های ناموفق پیشینیان ، مسیر رشد و توسعه در کشور را هموار کرد.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت : توجه به رویکرد پژوهش و فناوری بسیاری از معضلات را برطرف خواهد کرد.
علی رشیدی پور با اشاره به تاکید رهبر انقلاب به امر پژوهش و فناوری افزود : پیشرفت کمی و کیفی کشور در تولید علم روندی رو به رشد است.
وی بر ضرورت دیپلماسی علمی تاکید و تصریح کرد: همکاری تحقیقاتی با دانشگاه های معتبر داخلی و خارجی منجر به رشد قابل توجه دانشگاه ها و تولید مقالات برتر می شود.
در این آیین، محمد فروزش ، کامران قدس، پرویز کوخایی ، حسین میلادی گرجی ، بهادر باقری ، حمیدرضا ثامنی ، سام زربخش ، فاطمه احسانی ، رقیه محمدی، مهدی کاهویی، منیر نوبهار ، حسام الدین عسکری مجد آبادی ، روح الله رستمی، مهدی صالحی زین آبادی به عنوان پژوهشگران برتر دانشگاه علوم پزشکی سمنان در سال 1396 تجلیل شدند.
دانشگاه علوم‌پزشکی استان سمنان حدود 2 هزار و 600 دانشجو در هشت دانشکده دارد که 2 رشته در مقطع کاردانی ، 18 رشته در مقطع کارشناسی دارد.
6026
*خبرنگار: مهسا زیاری تنظیم : محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال