درسال جاری:

چهار هزار هکتار از اراضی دامغان به سامانه نوین آبیاری تجهیز می شود

سمنان- ایرنا- فرماندار دامغان گفت: اکنون سه هزار هکتار از اراضی این شهرستان به سامانه آبیاری نوین مجهز شد که تا پایان سال جاری به بیش از چهار هزار هکتار افزایش می یابد.

علی اصغر مجد روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: دامغان براساس آمار سازمان جهاد کشاورزی در نصب سامانه های نوین آبیاری در مقایسه با سایر شهرستان های استان در رتبه پنجم قرار دارد که سطوح ان به دلیل کمبود آب وبا تخصیص به موقع اعتبارات باید افزایش یابد.
وی اظهارداشت: بیش از 15درصد از طرح نصب سامانه های نوین آبیاری در استان سمنان در دامغان انجام می شود.
وی با بیان این که، ضریب نوسازی ادوات کشاورزی در دامغان نسبت به سال گذشته 2 برابر شده است خاطرنشان کرد: به دلیل کمبود آب و توجه به برنامه های کیفیت بخشی در تولید محصولات کشاورزی، نوسازی ابزارهای تولید در این شهرستان اجتناب ناپذیر است.
به گزارش ایرنا، برای نصب سامانه های نوین آبیاری در شهرستان دامغان بیش از 30 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به کشاورزان پرداخت شده است.
مجد افزایش کمی محصول در اراضی مجهز به سامانه های نوین آبیاری در مقایسه با آبیاری سنتی را یکی از مزیت های اجرای این طرح اعلام کرد و افزود:افزایش کیفی محصول و صرفه جویی در مصرف آب از دیگر مزیت های این طرح است.
فرمانداردامغان گفت: در حالی که استان سمنان با بحران بی آبی مواجه است، بیش از 87 درصد آب استحصالی در بخش کشاورزی مصرف می‌ شود0
به گزارش ایرنا، استان سمنان بیش از 40 هزار بهره بردار کشاورزی دارد و حدود 87 درصد از آب تولیدی در این استان در حوزه کشاورزی مصرف می‌شود.
استان سمنان 198 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی دارد0
7339/6026
خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال