بحران هویتی و نفوذ فرهنگ بیگانه بزرگترین آسیب اجتماعی در جامعه است

سمنان - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان گفت : بحران هویتی و نفوذ فرهنگ بیگانه عامل کجروی های گوناگون و بزرگترین آسیب اجتماعی در جامعه است.

امیر بینایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : رزمندگان دفاع مقدس نمونه بارز هویت ایرانی - اسلامی در جامعه هستند اما با نادیده گرفتن هنجارهایی که در زمان جنگ برای ما باارزش بوده، جامعه دچار وادادگی اجتماعی شده است.
وی با بیان این که بازگشت به اصل خویش کمک به حل آسیب های اجتماعی است، یادآور شد : توجه به اصول و مبانی دینی و ارزش های ملی-اسلامی که سرمایه عظیم جامعه است می تواند از بروز بحران های اجتماعی جلوگیری کند.
وی خاطرنشان کرد : راه برون رفت از بحران های اجتماعی و رسیدن به اهداف نظام جمهوری اسلامی، وحدت و انسجام دستگاه های اجرایی و مسوولان است.
بینایی اظهارداشت : به منظور کاهش آسیب های اجتماعی در استان، مشارکت مردمی، مدیریت محله محور و پیگیری حقوق شهروندی را با جدیت در دستور کار داده ایم.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان با بیان این که در راستای کاهش آسیب های اجتماعی، طرح مدیریت محله محور دراستان مطرح شده است، گفت : دستگاه های اجرایی با شناسایی ناهنجاری ها، متناسب با ماهیت آن ها به مقابله با آسیب ها و کاهش اثرگذاری آن ها می پردازند.
وی با اشاره به این که حضور مردم در تصمیم سازی ها میزان اعتماد مردم به دولت را افزایش می دهد، ادامه داد: سیاست راهبردی مسوولان استان، استفاده از ظرفیت مردم برای اجرای روند بهتر اموراست.
بینایی در گفت و گو با ایرنا تدوین منشور حقوق شهروندی در دولت تدبیر و امید را اقدامی مهم اعلام و اضافه کرد : این منشور نقش مهمی در اصلاح جامعه و شناخت افراد از حقوق خود داشته و به رسیدگی به امورات مردم کمک می کند.
به گزارش ایرنا، طرح رصد آسیب‌های اجتماعی محله محور در استان سمنان که در شورای فرهنگ عمومی کشور مطرح و مصوب شده است، واکاوی آسیب‌های اجتماعی هر محله در قالب های کالبدی، فرهنگی ،اجتماعی و اقتصادی را دنبال می کند.
6026
*خبرنگار: سارا خدادادی **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال