تجهیزات ورزشی نابینایان استان سمنان مطلوب نیست

سمنان - ایرنا - رییس هیات ورزش‌ های نابینایان و کم بینایان استان سمنان گفت : تجهیزات ورزشی نابینایان این استان با توجه به وضعیت جسمی این ورزشکاران و همچنین برای حضور پررنگ در میادین ورزشی کافی و مطلوب نیست.

غلامرضا محقق روز یکشنبه در گفت ‌و گو با ایرنا افزود : از مجموع 70 ورزشکار روشندل این استان 30 نفر آنان در میادین ورزشی حضور همیشگی دارند که نبود سالن اختصاصی از مهم ترین دغدغه های این ورزشکاران است.
وی بهره‌مندی روشندلان از امکانات و تجهیزات مجموعه ورزشی جانبازان و معلولان سمنان به صورت رایگان در روزها و ساعاتی از هفته را ضروری دانست و ادامه داد : از آنجایی که سالن ورزشی از امکانات ویژه ای برخوردار بوده ، بهره‌مندی از امکانات آن هم راهکاری برای مدال آوری روشندلان سمنانی در عرصه‌های ورزشی است.
رییس هیات ورزش های نابینایان و کم بینایان سمنان افزایش اعتبار اختصاصی سالانه این رشته را در قهرمان پروری موثر دانست و گفت : تامین منابع مالی علاوه بر ایجاد انگیزه در مربیان و افزایش تلاش آنان در امر قهرمان پروری روشندلان، زمینه را برای تجهیز امکانات ورزشی این افراد فراهم می‌کند.
محقق با بیان این که خروج روشندل از انزوا و خانه‌نشینی و نهادینه کردن استقلال نسبی در وجود آنان را از اهداف اساسی این هیات ورزشی اعلام و اضافه کرد : هم افزایی دستگاه‌های متولی مانند بهزیستی در عملیاتی شدن این خواسته ضروری است.
رئیس هیات ورزش های نابینایان استان سمنان خاطرنشان کرد : اداره کل ورزش و جوانان استان یاریگر تحقق اهداف این هیات است و تامین سالن و مستقر کردن تجهیزات ورزشی روشندلان از خواسته به حقی است که هم افزایی بیشتر نهادهای مرتبط را می‌طلبد.
محقق اضافه کرد : اعتبار اختصاصی سالانه به این رشته ورزشی در سمنان 100 میلیون ریال است اما از آنجایی که افراد زیر پوشش این رشته ورزشی افراد خاص هستند ارتقا ورزش آنان نیازمند افزایش اعتبار سالانه ورزشی است.
به گزارش ایرنا ، بیش از 30 هزار ورزشکار سازمان‌یافته در استان سمنان فعالیت می‌کنند.
6026
*خبرنگار: محدثه عباسی **انتشار دهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال