روستای مغان شاهرود روستای دوستدار کتاب در استان سمنان

شاهرود- ایرنا - بیشتر روستاهای استان سمنان هریک به نام و نشانی شهره هستند ، اما مردم روستای مغان شاهرود علاوه بر همه ظرفیت ها و توانمندی ها به توسعه فرهنگ مطالعه همت گماشته و روستای دوستدار کتاب نام گرفته اند.

به گزارش ایرنا ، در حوالی کارخانه قند شاهرود روستای مغان قرار دارد که مردمانی تلاشگر و خستگی ناپذیر و فرهنگ دوست هستند .
اهالی این روستا مردمانی کشاورز و دامدار هستند اما وقتی پای در این روستا که بگذاری تفاوت هایی را احساس خواهی کرد ، چرا که درکوی و برزن آن محل های مطالعه کتاب ،کتابچه ،مجله و سایر منابع مطالعاتی را خواهید دید.
در آرایشگاه های این روستا ، هیات های مذهبی ، مدرسه ها ،مرکز بهداشتی و درمانی و دیگر مکان های عمومی نیز محل هایی برای مطالعه پیش بینی شده است.
تابلوی بزرگی که در ورودی این روستا از طرف دهیاری و شورای روستا برای خوش آمد گویی به هموطنان و مسافران نصب شده نشان از عمق توجه به این مقوله فرهنگی و توسعه فرهنگ مطالعه در میان مردم مغان دارد.
برای همین منظور این روستا به عنوان دوستدار کتاب در استان سمنان اعلام شده است .
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود روز پنجشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: مردم این روستا از مدت ها پیش با فرهنگی بسیجی در عرصه توسعه فرهنگ مطالعه وارد شدند و کتاب های خود را باهم مبادله می کنند.
سید ابراهیم موسوی افزود : روستائیان مغان با عشق و علاقه در هرکجا که اندک زمانی فراغت حاصل می شود به مطالعه روی می آورند و حتی در اتوبوس واحدی که بین این روستا تا شاهرود هر روز در رفت و آمد است ، با خواندن کتاب زمان سفر خود را کوتاه می کنند.
وی ادامه داد: به همین خاطر این اداره نیز پنج قفسه کتاب با عنوان ایستگاه های مطالعه در مکان های اداری ،مغازه ها ،بخش خصوصی و هیات های مذهبی نصب کرده تا کمکی در این راستا کرده باشد .
موسوی با بیان این که یکی از نشست های کتاب خوان در این روستا برگزار شد، تاکید کرد: هر یک از قفسه های کتاب این روستا به بیش از 400 نسخه کتاب تجهیز شده است .
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شاهرود گفت: 6 کتابخانه روستایی در بخش مرکزی این شهرستان به مردم و علاقمندان این حوزه خدمات کتابخانه ای ارائه می کند.
موسوی گفت: هفته ای 2 نشست کتابخوان برای معرفی کتاب های جدید به دوستداران فرهنگ مکتوب و مطالعه در روستاهای این شهرستان برگزار می شود.
در شهرستان240 هزار نفری شاهرود 16 باب کتابخانه عمومی نهادی فعالیت دارند.
7358/6167خبرنگار : سروش مولانا ** انتشار دهنده : محسن شاکر ی
(برای آگاهی از اخبار شهرستان های شاهرود و میامی به کانال اخبار ایرنا شاهرود به آدرس https://telegram.me/irna_shahrood مراجعه فرمایید)

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال