پرداخت 11 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان استان سمنان

شاهرود- ایرنا- رییس پارک علم و فناوری استان سمنان گفت: امسال تاکنون 11 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان استان پرداخت شده و برای یکهزار و 300 تن شغل ایجاد شده است.

سید محمد اسماعیل جلالی پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: پارسال 121 نشست برای جذب شرکت های دانش بنیان در مراکز رشد استان، برگزار و طی آن 97 طرح پذیرش شده است.
وی با بیان اینکه از این تعداد طرح پذیرفته شده، برای حمایت از 55 طرح قرارداد بسته شد، ادامه داد: به این ترتیب از مجموع 34 میلیارد ریال مبلغ مصوب شورای مراکز رشد، 14 میلیارد و 600 میلیون ریال پرداخت شد.
رییس پارک علم و فناوری استان سمنان یادآور شد: با بستن این قراردادها برای یکهزار و 138 تن به صورت تمام وقت و پاره وقت شغل ایجاد شده است.
جلالی همچنین با بیان اینکه امسال نیز تاکنون 70 نشست برای بررسی طرح ها در شورای مراکز رشد استان برگزار شده، افزود: در نتیجه این نشست ها 55 طرح پذیرفته شده و 43 قراردادنیز بسته شده است.
وی ادامه داد: از مجموع 23 میلیارد ریال مصوب این شورا تاکنون 11 میلیارد ریال پرداخت شده و برای یکهزار و 300 تن شغل ایجاد شده است.
رییس پارک علم و فناوری استان سمنان درباره مراحل تبدیل ایده به ثروت در مراکز رشد، گفت: پس از پذیرش طرح و بستن قرارداد، شرکت ها در مراکز رشد مستقر شده و به مدت سه سال از خدمات مالی، مشاوره ای و امکانات آن ها، بهره مند می شوند.
جلالی با بیان این که سال گذشته 115 شرکت و امسال 135 شرکت در مراکز رشد سراسر استان مستقر شده اند ، یاد آور شد: پارسال 31 و امسال تاکنون 15 شرکت به بلوغ رسیده و از مراکز رشد خارج شدند.
جلالی درباره میزان پرداخت تسهیلات به طرح های گوناگون نیز گفت: از شرکت های دارای حد متوسطی از فناوری تا سقف 400 میلیون ریال و به شرکت های دارای فناوری پیشرفته تا سقف یک میلیارد ریال حمایت می شود.
وی یادآور شد: این مبلغ بنا به میزان پیشرفت طرح به مدت سه سال در اختیار طراح قرار گرفته و پس از آن بدون سود بازپرداخت می شود.
یکی از وظایف پارک های علم و فناوری، شناسایی آن دسته از افرادی است که ایده هایی برای ساخت محصولات فناورانه دارند.
حمایت از این طرح ها توسط مراکز رشد انجام می شود.
در استان سمنان در هریک از شهرستان های شاهرود، دامغان، سمنان، مهدیشهر و گرمسار دستکم یک مرکز رشد وجود دارد.
پارک علم و فناوری استان سمنان یکی از قدیمی ترین پارک های کشور بوده و در سال 81 در شاهرود تاسیس شده است.
7359/6167 خبرنگار: مهسا شانیان *** انتشار دهنده : محسن شاکری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال