آموزش الکترونیک در کاهش آمار بی سوادی در کشور تاثیرگذار است

سمنان- ایرنا- رییس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش کشور گفت: استفاده از آموزش از راه دور و الکترونیک در کاهش آمار بی سوادی و حداقل رساندن بازماندگان از تحصیل در کشور تاثیرگذار است.

به گزارش ایرنا، مجتبی زینی وند روز چهارشنبه در چهارمین نشست شورای آموزش و پرورش استان در سالن غدیر استانداری سمنان افزود : آموزش الکترونیک برای پوشش دانش آموزان بازمانده از تحصیل در دستور کار دولت دوازدهم قرار دارد.
وی با بیان این که در استان سمنان به دلیل پراکندگی و موقعیت جغرافیایی در هر کیلومتر مربع 1.5 دانش آموز حضور دارد، اظهارداشت : آموزش الکترونیک عامل مهم در کاهش دانش آموزان بازمانده از تحصیل است.
وی وظیفه آموزش و پرورش را استفاده از ظرفیت های آموزشی ،کمک به توسعه و تجهیز فضای آموزشی ذکر و خاطرنشان کرد : یکی از ارکان اصلی برای پیشرفت دولت در این بخش ورود بخش خصوصی است.
زینی وند با بیان این که 300 هزار معلم در چهار سال آینده بازنشسته خواهند شد، تصریح کرد : تامین و جایگزینی معلمان برای دولت بار سنگینی دارد.
وی استفاده از مدارس غیر دولتی و ظرفیت خرید خدمات مدارس غیر دولتی را یکی از راهکارهای ارتقای کیفیت آموزشی و تامین نیروی انسانی برشمرد و ادامه داد: توسعه متوازن مدارس غیر دولتی در دستور کار قراردارد.
به گزارش ایرنا، در سال تحصیلی 96-97 بیش از 120 هزار دانش آموز در استان سمنان تحصیل می کنند.
6026/7342
*خبرنگار: الناز ملکی **انتشار دهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال