ورود فناوری به کشورنیازمند قراردادهای اقتصادی با شرکت های جهانی است

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: ورود فناوری به منظور رونق اقتصادی و افزایش اشتغال پایدار در کشور نیازمند قراردادهای اقتصادی با شرکت های جهانی است.

محمود قنبری روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: ارتباط با کشورهای بزرگ دنیا از طریق قراردادهای بزرگ اقتصادی، مسیر استفاده ایران از فناوری را همواره کرده و موجب پیشرفت این کشورمی شود.
وی با اشاره به زمینه های مورد نیازرشد اقتصادی در ایران ، اظهارداشت: برجام فرصتی ارزشمند برای تبادلات اقتصادی بین ایران و کشورهای جهان در 2 سال گذشته بوده است.
وی با بیان این که خطرپذیری برای سرمایه گذاری در ایران باید کاهش یابد خاطرنشان کرد: ایجاد آرامش برای سرمایه گذار و استانداردسازی کالاها و مبارزه با قاچاق برای افزایش اشتغال در ایران ضروریست.
وی با اشاره به اقدامات ارزشمند دولت تدبیر وامید در کاهش نرخ تورم در چند سال گذشته، ادامه داد : با اجرای دقیق منویات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی و فراهم شدن زیرساخت سرمایه گذاری در کشور، رونق اقتصادی و توسعه آبادانی بار دیگر به میهن اسلامی ایران بازگشت.
قنبری با بیان این که برجام در کاهش نرخ بیکاری در استان تاثیر مثبتی داشته است، اضافه کرد : تامین بازار فروش و امکان خرید مواد اولیه و خام برای تولید محصولات از دستاوردهای مهم برنامه جامع اقدام مشترک برای افزایش اشتغال در سمنان بوده است.
به گزارش ایرنا، در 6 ماه نخست امسال ، نرخ بیکاری در استان سمنان 8.9 درصد و 3 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد 87 طرح با سرمایه گذاری 71 هزار و 510 میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
7339/6026
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد**انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال