بیش از 298 هزار هکتار مراتع استان سمنان بیمه شد

سمنان- ایرنا- رابط بیمه اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان سمنان گفت: بیش از 298 هزار هکتار از طرح های مرتعداری استان زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفت.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، سعید الهی پناه افزود: در سال زراعی 95-94 این اداره کل به منظور تامین و جبران خسارت های علوفه قابل برداشت مراتع که دارای طرح مرتعداری مصوب و واگذار شده باشند، زیر پوشش بیمه قرار می دهد.
وی اظهار داشت: بیمه محصولات کشاورزی، 298 هزار و 788 هکتار از مراتع قشلاقی استان در 67 مورد طرح مرتعداری را زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار داده است.
الهی پناه ادامه داد: طرح های مرتعداری بیمه شده در راستای خطرات ناشی از خشکسالی، سیل و تگرگ، به مدت یکسال زیر پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرار گرفتند.
وی اضافه کرد: مبلغ اخذ شده از بهره برداران و مجریان طرح های مرتعداری بیمه شده بیش از 102 میلیارد و 505 میلیون ریال بوده که 36 درصد کل حق بیمه را شامل می شود.
الهی پناه خاطر نشان کرد: در سال زراعی 94-93 به علت خشکسالی 111 طرح مرتعداری به مساحت 456 هزار و 386 هکتار شامل غرامت شدند که خسارت مربوط از طریق صندوق بیمه محصولات کشاورزی به بهره برداران پرداخت می شود.
مراتع استان سمنان بیش از 3.7 میلیون هکتار از مساحت 9.7 میلیون هکتاری استان سمنان را تشکیل می دهد.
7339/6103

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال