نتیجه شمارش آرای انتخابات مجلس پنجم خبرگان در استان سمنان اعلام شد

سمنان - ایرنا - فرماندار سمنان در اطلاعیه ای نتیجه شمارش آرای انتخابات پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه استان سمنان را اعلام کرد و گفت: مجموع آراء ماخوذه در این انتخابات 325 هزار و 49 بوده است.

سیدعباس دانایی روز یکشنبه افزود: در اجرای ماده 66 آئین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، کل آرای ماخوذه در انتخابات روز جمعه هفتم اسفند به تعداد 325 هزار و 49 رای اعلام می شود.
وی با اشاره به حضور دو نامزد، گفت: آیت الله سیدمحمد شاهچراغ موفق به کسب 224 هزار و 215 رای و حجت الاسلام و المسلمین عبدالامیر خطاط موفق به کسب 48 هزار و 424 رای شدند.
وی یاد آور شد: در اجرای ماده 67 آئین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان از تاریخ انتشار این آگاهی به مدت دو روز هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه در محل فرمانداری شهرستان سمنان آماده دریافت شکایات است.
وی ادامه داد: به استناد ماده 69 آئین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان، کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایتی باشند، می توانند ظرف مدت یک هفته از تاریخ اخذ رای شکایات خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم کنند.
دو انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی و مجلس پنجم خبرگان رهبری به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد و در استان سمنان 494 هزار نفر واجد شرایط رای دادن بودند که در 625 شعبه آراء خود را به صندوقها ریختند.
6103/6026

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال