یک واحد تولیدی در شاهرود به بهره برداری رسید

شاهرود- ایرنا- شرکت تولیدی صنعتی مهرنوش رودیان شاهرود که از طرح های اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی به شمار می رود روز شنبه با حضور مسوولان سپاه در شهرک صنعتی شاهرود به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، این شرکت صنعتی اقدام به تولید و بسته بندی دم نوش های میوه ای و گیاهی برای اولین بار در استان سمنان و کشور می کند که در مساحتی به وسعت 400 متر مربع به بهره برداری رسیده است.
رئیس این شرکت تولیدی صنعتی در حاشیه این آئین در گفت وگو با ایرنا ، گفت : این شرکت در ابتدا در حد یک کارگاه خانگی بود اما با توجه به تولید کم ، از طریق بسیج سازندگی سپاه شاهرود زمینه ایجاد این شرکت فراهم آمد.
مهدی بختیاری افزود: با حمایت ها و پشتیبانی ها و مشاوره های کارشناسان بسیج سازندگی و ارائه تسهیلات بانکی و حمایت های مادی بسیج سازندگی در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی اسوله ای اجاره و کار آغاز شد.
وی خاطر نشان کرد: در بخش تولید برای 6 نفر و در بخش بسته بندی نیز برای چهار نفر ایجاد اشتغال شده که با راه اندازی بخش بسته بندی تعداد افراد مشغول بکار افزایش خواهد یافت..
بختیاری با اشاره به اهداف راه اندازی این شرکت بیان کرد: هدف از راه اندازی این شرکت ایجاد اشتغال و برطرف کردن معضل بیکاری و توجه به فرامین رهبری در اهمیت به تولید و سرمایه داخلی است.
وی با بیان اینکه تاکنون 2 میلیارد ریال در این راه هزینه شده است ، افزود: بسیج سازندگی سپاه در این مسیر حمایت زیادی کرده ا و پارک علم و فناوری استان سمنان نیز خدماتی ارائه نموده است.
رئیس شرکت تولیدی صنعتی مهرنوش رودیان با اشاره به نحوه فعالیت این شرکت در تولید دمنوش گفت: مواد اولیه این شرکت از میوه های مرغوب می باشد که با طی مراحل رنده و خشک کردن حرارتی به دمنوش طبیعی مانند پوخاله چای درآمده و برای استفاده وارد بازار می شود.
وی افزود : در آغاز کار میوه بِه و با طعم های لیمو،ملیسا و تیول که گیاهان دارویی هستند دمنوش تولید می شود و در ادامه میوه سیب با همین سه طعم در دستور کاراست.
بختیاری با بیان اینکه مسئولین باید به فکر جوانان باشند افزود: کارآفرینی و فرهنگ سازی در این زمینه می تواند به اشتغالزایی بالا با هزینه کم کمک کند و باید تلاش شود تا جوانان مشتاق در اجرای برنامه های کارآفرینی با کمترین مشکلات در ضوابط و قوانین رو به رو شوند و ایجاد اشتغال نمایند.
وی با ابراز نگرانی از اعمال کارهای سلیقه ای توسط برخی دستگاه ها بیان کرد: اگر با کارآفرینان همراهی شود چرخ تولید و صنعت به حرکت در می آید و بازار کشور حرکت می کند.
وی با بیان اینکه زمینه صادارات این دمنوش ها فراهم است گفت: در نمایشگاه بین المللی تهران بازدیدکنندگان اروپایی و آسیای میانه از این دمنوش ها استفاده و حتی پیشنهاد همکاری دادند اما چون مجوز نداشتیم و فقط برای بررسی شرایط بود نتوانستیم ارتباط برقرار نماییم .
بختیاری با بیان اینکه در سال گذشته سه هزار بسته از این دمنوش ها تولید شد افزود: این سه هزار بسته در دو ماه به فروش رسید و سرمایه بکار گرفته شده بازگشت .
وی که دانشجوی کاردانی رشته برق است ،همت و تلاش و پشتیبانی را در این زمینه مهم دانست و افزود: در این برهه که دشمنان فشار اقتصادی را افزایش داده اند، باید از تولید داخل حمایت شود تا اقتصاد مقاومتی مورد نظررهبری اجرایی شود.
6167

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال