جشنواره گردشگری سفر به دشت شقایق کالپوش در میامی برگزار شد

شاهرود -ایرنا - هشتمین جشنواره گردشگری سفر به دشت شقایق کالپوش از توابع شهرستان میامی در استان سمنان روز جمعه برگزار شد.

حمید رضا حسنی رییس اداره میراث قرهنگی و گردشگری و صنایع دستی شاهرود عصر روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: امسال این جشنواره با حضور تعداد زیادی از گردشگران و علاقه مندان به طبیعت گردی برگزار شد.
وی اضافه کرد: این جشنواره از موفق ترین جشنواره های گردشگری شهرستان میامی است که با توجه به همکاری خوب مردم بخش کالپوش همه ساله بر تعداد بازدیدکنندگان آن افزوده می‏شود.
بازدید از مناطق نمونه گردشگری دشت شقایق ها، جنگل دشت شاد، جنگل و آبشار نام نیک و دیگر جاذبه های طبیعی منطقه کالپوش، عرضه صنایع دستی، سوغات، موسیقی محلی و چوب بازی از برنامه های این جشنواره است.
بخش کالپوش در 140 کیلومتری شمال شهر میامی واقع است. این منطقه سرسبز و خوش آب و هوا با 14 هزار هکتار جنگل، 30 هزار هکتار مرتع و 34 هزار هکتار مزارع زیر کِشت با بارندگی کافی و اراضی مستعد برای کشاورزی و جنگلداری، در فصل بهار با دشت های مملو از گل شقایق، در شهریور ماه با گل های آفتابگردان و مناظر زیبا پذیرای گردشگران است.
جلوه ای بهشت گونه از طبیعت سرخ و آتشین مملو از شقایق هایی که چشم هر بیننده ای را محصور خود می کند، یکی از جاذبه های طبیعی و فصلی میامی در منطقه کالپوش است که همه ساله در اردیبهشت ماه برگزار می شود.
دسترسی به دشت شقایق های کالپوش به گونه ای است که پس از طی 460 کیلومتر از مسیر تهران به مشهد با رسیدن به شهر زیبای میامی به سمت شمال (جاده جاجرم) تغییر مسیر داده و به منطقه کالپوش منتهی می شود.
رویش شقایق ها در دشت های حاصلخیز این منطقه همه ساله هزاران بازدید کننده و تورهای طبیعت گردی را از مناطق مختلف کشور به ویژه تهران، مشهد، شاهرود، بجنورد و گرگان به سوی خود جلب می کند. ک2
2047/

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال