درخشش تله فیلم افسانه شهر قالی در جشنواره بین المللی رشد

سمنان - ایرنا - روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان از درخشش تله فیلم پویا نمایی 'افسانه شهر قالی' تولید سیمای این مرکز در چهل و چهارمین جشنواره بین الملی رشد خبر داد.

گزارش روز یکشنبه این روابط عمومی به ایرنا حاکی است: تله فیلم پویا نمایی افسانه شهر قالی که به سفارش مرکز سیمای استانهای سازمان صدا و سیما تولید شده است موفق شد در چهل و چهارمین جشنواره بین المللی رشد، لوح تقدیر و جایزه نقدی بخش پویانمایی را از آن خود کند.
این چهارمین موفقیت جشنواره ای پویا نمایی افسانه شهر قالی است. این اثر تاکنون توانسته تندیس پروانه طلایی بهترین فیلمنامه بلندپویا نمایی، دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند پویا نمایی از بیست و هشتمین جشنواره کودک و نوجوان اصفهان و جایزه بهترین انیمیشن سه بعدی از جشنواره بین المللی الغدیر نجف اشرف را نصیب خود نماید.
'افسانه شهرقالی' قصه پر ماجرای شهری است که مردمانش با یاد خدا و دلی آکنده از امید، زیباترین قالی های جهان رامی بافند، در حالی که بیگانگان (آخرین نسل بازماندگان بیدهای غول پیکر) در صدد حمله به آنجا هستند و نوجوانی از آن دیار با قالیچه­ ی پرنده مصمم به نجات شهرقالی است.
افسانه شهرقالی نخستین فیلم بلند پویانمائی است که در ستایش فرهنگ و هنر ایران زمین درباره فرش دستباف ایرانی تهیه شده است و با تکنیک سه بعدی و در زمان 70 دقیقه، افسانه ای پر رمز و راز از مردمان شهر قالی را روایت می کند.
این فیلم به نویسندگی و کارگردانی 'حمیدرضا حافظی' است که پیش از این فیلمهای کوتاه داستانی ، سریالی و تله فیلم در ژانر کودک و نوجوان را از او دیده ایم.ک/1
599

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال