افتتاح مرکز آموزش شهروندی در سمنان

سمنان - ایرنا - مرکز اموزش شهروندی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان در پارک سیمرغ این شهر افتتاح شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان روز شنبه در آیین افتتاح این مرکز گفت: مرکز اموزش شهروندی از ضرورت های شهر پویاست و مدیریت شهری نیازمند مشارکت شهروندان در برنامه های شهری است و شهروندان در این مرکز به توانمندی های خوبی دست پیدا می کنند.
'امیر علی عموزاده' افزود: کلید توسعه شهر در آموزش شهروندی است و آموزش شهروندی جزء جداناپذیر مدیریت شهری است.
وی گفت: شهرداری سمنان از معدود شهرداری های کشور است که مرکز مستقل برای اموزش شهروندی دارد.
شهردار سمنان نیز از آمادگی شهرداری برای همکاری و مشارکت در ایجاد سرای محله و خانه فرهنگ خبر داد و خاطرنشان کرد: شهرداری از هیچ گونه کمک و حمایتی برای ارتقا فرهنگ شهروندی دریغ نخواهد کرد.
'محمدکاظم شربتدار' تصریح کرد: مرکز آموزش های شهروندی از برنامه های راهبردی سازمان فرهنگی ورزشی بوده و این سازمان توانسته است رسالت خود در این زمینه را به انجام برساند و خدمات خوبی در زمینه های گوناگون به شهروندان ارائه کرده است.
مدیر مرکز آموزش های شهروندی نیز به اهداف و موضوعات مورد توجه این مرکز اشاره کرد و مشارکت شهروندان در برنامه های شهری و بهبود سبک زندگی را مهمترین هدف راه اندازی این مرکز برشمرد.
'علی اکبر بنی اسدی' با بیان اینکه هفت محور موضوعی در این مرکز مورد توجه قرار دارد اظهار داشت: نظافت و زیباسازی شهر، فرهنگ آپارتمان نشینی و آداب همسایه داری، ترافیک و رانندگی شهری، فضای سبز شهری و خانگی، اصول ایمنی منزل و مهارت های ارتباطی در زندگی جمعی سرفصل ها و برنامه هایی است که برای آموزش و فرهنگ سازی انها برنامه ریزی های شده است.ک/3
599

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال