طرح صالحین در جلوگیری از انحراف جوانان موثر است

سمنان - کارشناس تربیتی بسیج شاهرود گفت: جلسات صالحین در جلوگیری از انحراف نسل جوان و نوجوان نقش موثر و بنیادی ایفا می کند.

ˈسیدرضا سیدحسینیˈ در اولین نشست طرح ابرار بسیج دانش‌آموزی حوزه ایثار بسطام اظهار داشت: همان گونه که در تامین سلامت جسمی افراد جامعه، اولویت با پیشگیری و ایمن‌سازی افراد است، در تامین سلامت فکری و اعتقادی جامعه نیز باید پاک‌سازی محیط از آلودگی‌های فکری، روانی و اعتقادی و پیشگیری از گسترش آن را در اولویت قرار داد.
وی افزود: در ارایه راهکارهای پیشگیری از فریب خوردن جوانان و نوجوانان و افتادن آنها در دام افراد و جریان‌های منحرف، باید به شرایط سنی، تفاوت‌های فردی، شرایط زمانی و مکانی و پایگاه فرهنگی و اجتماعی جوانان و نوجوانان توجه کرد.
کارشناس تربیتی بسیج با تاکید بر نهادینه کردن شناخت باورهای دینی در جوانان و نوجوانان گفت: بنیادی‌ترین روش برای پیشگیری از فریب خوردن جوانان، گسترش زمینه‌های شناخت معارف الهی و درونی سازی باورهای مذهبی است.
سیدحسینی اظهار داشت: از آنجا که مذهب و خداپرستی در آیینه فطرت انسان، نقش بسته و کمال‌جویی در نهاد انسان نهفته است کافی است با برنامه‌های تبلیغی و هدایتی، فطرت خداجوی جوانان و نوجوانان را شکوفا سازیم.
وی تصریح کرد: افزایش آگاهی‌ها به همراه دست‏یابی به معرفت و باورهای دینی باید به گونه‌ای باشد که جوانان در برابر تبلیغات دشمنان ایمن شوند.
کارشناس تربیتی بسیج خاطرنشان کرد: فراهم آوردن زمینه حضور جوانان و نوجوانان در مساجد، نماز جمعه و بهره‌گیری آنها از برنامه‌های سازنده و روح بخش مذهبی، جوانان را با خدا مأنوس می‌کند و به زیور خوبی‌ها و زیبایی‌ها آراسته می‌گرداند که بسیج در مدارس و مساجد نقش مهمی در جذب نسل جوان جامعه دارد.
سیدحسینی اظهار داشت: با تشکیل جلسه‌های آموزش مسایل دینی، سیاسی و اجتماعی، گردش‌های دسته جمعی و دعا و نیایش که از هدف‌های رفتاری مشخص و دراز مدت برخوردارند، می‌توان علاقه‌های جوانان را به این امور جلب کرد که تشکیل حلقه‌های صالحین توسط بسیج بسیار در این مهم تاثیرگذار است.
کارشناس تربیتی بسیج گفت: باید بدانیم که این تاثیرگذاری را باید از خانواده شروع کنیم و بعد در ادامه مدرسه و جامعه نقش خود را ایفا کند و بسیج با برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی در قالب شجره طیبه صالحین می‌تواند از خانواده تا محیط جامعه را تاثیرگذار باشد و یک حرکت فرهنگی منسجم را سازماندهی و مدیریت کند.
به گزارش روز شنبه روابط عمومی سپاه استان سمنان این طرح با حضور 50 نفر از فرماندهان واحدها و شورای حوزه در کانون شهید مفتح بسطام برگزار شد.ک/1
599/608

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال