2.8 تن مواد مخدر در جنوب سیستان و بلوچستان کشف شد

زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام باند مسلحانه قاچاق مواد مخدر و کشف بیش از 2 تن و 814 کیلوگرم انواع مواد مخدر و هلاکت 2 قاچاقچی در عملیات مقتدرانه پلیس استان خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس سردار محمد قنبری روز شنبه در این باره اظهار داشت: پلیس مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان با انجام اقدامات اطلاعاتی گسترده به سرنخ هایی از قاچاق محموله سنگین موادمخدر توسط یک باند حرفه ای دست یافتند.
وی افزود: تیم های اطلاعاتی و عملیاتی پلیس، 2 تیم از اعضای این باند مسلح که قصد جابجایی مواد مخدر از شهرستان ایرانشهر را داشتند به صورت نامحسوس تحت نظر قرار دادند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: روز گذشته مأموران پلیس، یکی از این تیم ها را که با یک دستگاه خودروی پژو 405 نقره ای و یک دستگاه پژو پارس سفید از ایرانشهر به سمت شهرستان دلگان حرکت و با 2 دستگاه پژوی 405 اسکورت می شدند، شناسایی کردند.
وی ادامه داد: با رسیدن قاچاقچیان به محل کمینِ، عملیات آغاز شد که سوداگران مرگ به محض رویت پلیس بدون توجه به دستور ایست بر سرعت خود افزوده و با قصد فرار به سمت مأموران تیراندازی کردند.
سردار قنبری اظهار داشت: با مقابله به مثل پلیس مبارزه با مواد مخدر و شدت گرفتن درگیری، قاچاقچیان که توان مقاومت در برابر آتش پرحجم پلیس را نداشتند با بجا گذاشتن خودروهای حامل مواد به وسیله یکی از خودروهای اسکورت از طریق جاده های فرعی متواری شدند.
وی با اشاره به هلاکت 2 قاچاقچی در این عملیات، گفت: در بازرسی از 3 خودرو به جامانده، یک تن و 192 کیلو و 900 گرم تریاک، 19 کیلو شیشه و یک کیلوگرم سایر مواد به همراه 2 اسلحه کلاش با تیغه خشاب های فاقد فشنگ کشف شد.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: در ساعت 22 و 32 دقیقه شب گذشته، تکاوران پلیس با تیم دوم از این باند که در جاده خاش – ایرانشهر در حال جابجایی مواد بودند، رو در رو شدند.
وی خاطرنشان کرد: قاچاقچیان که با 2 دستگاه پژو 405 درحال حرکت بودند با برخورد به کمین پلیس مبارزه با مواد مخدر با بی توجهی به دستور ایست اقدام به فرار و شلیک گلوله کردند.
سردار قنبری بیان کرد: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز قاچاقچیان که عرصه را بر خود تنگ دیدند به ناچار از خودروها پیاده شده و با استفاده از تاریکی شب و کوهستانی بودن منطقه پا به فرار گذاشتند.
وی گفت: در بازرسی از این 2 خودرو، یک تن و 577 کیلو و 411 گرم تریاک، 14 کیلو و 300 گرم حشیش و 9 کیلو و 700گرم شیشه به همراه یک قبضه سلاح شکاری و مقادیری مهمات کشف شد.
213**6081

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال