عامل شهادت یکی از ماموران مرزبانی سیستان وبلوچستان دستگیر شد

زاهدان- ایرنا- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری یکی از اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر که در سال 96 در یک عملیات مسلحانه باعث شهادت یکی از ماموران پلیس مرزبانی به نام شهید سرگرد 'رسول طالبی' شدند خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی پلیس سردار محمد قنبری روز دوشنبه در این باره اظهار داشت: در پی شهادت یکی از ماموران جان برکف فرماندهی مرزبانی سیستان و بلوچستان در درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران پلیس استان قرار گرفت.
وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از انجام مستمر کارهای اطلاعاتی یکی از عوامل شهادت این شهید بزرگوار را در محله ' اسلام آباد ' شهرستان خاش شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پلیس با اقتدار در برابر سوداگران مرگ می ایستد و در راه مبارزه با پدیده شوم قاچاق از جان خویش نیز دریغ نمی کند.
شایان ذکر است در ساعت 16 سوم دیماه سال 1396 در پی رصد اطلاعاتی ماموران پلیس مرزبانی مشخص شد عوامل یک باند بزرگ مواد مخدر قصد حمل مقدار قابل توجهی مواد از یکی از کشورهای همسایه از منطقه ' روتک ' شهرستان سراوان در حوالی میل 118 و 119 به داخل کشور را دارند.
پس از بررسی صحت خبر بلافاصله 2 تیم عملیاتی به سرپرستی شهید سرگرد رسول طالبی جانشین گروهان تکاوری 125 'مکسوخته' شهرستان سراوان، جهت اجرای کمین عازم منطقه شدند که پس از عبور قاچاقچیان از محدوده قرمز مرزی درگیری شدیدی بین پلیس و سوداگران مرگ درگرفت که قاچاقچیان با مواجهه با آتش پرحجم پلیس قصد فرار به طرف خاک کشور همسایه را کردند که با اجرای طرح پدافند و مهار راه خود را سد شده دیدند.
با ادامه این درگیری قاچاقچیان در نهایت مجبور شدند که خودروها، سلاح و مهمات خود را بجا گذاشته و با استفاده از تاریکی شب و عوارض زمین به سمت مرزهای کشور همسایه متواری شوند.
در این عملیات نفس گیر که چندین ساعت طول کشید، 2 نفر از قاچاقچیان به هلاکت رسیدند و سرگرد طالبی نیز به دلیل اصابت گلوله به ناحیه گردن به مقام رفیع شهادت نایل شد.
کشف یک تن و 580 کیلوگرم تریاک، 439 کیلوگرم حشیش، 3 قبضه سلاح گرینف، کلاش و آرپی جی به همراه مهمات مربوط، تعدادی بیسیم و دوربین دید درشب و 2 دستگاه خودروی تویوتا از دستاوردهای تکاوران پلیس مرزبانی در آن عملیات بود.
3213**6081

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال