100هزار نفر از طرح آرامش بهاری سیستان وبلوچستان بهره مند شدند

زاهدان- ایرنا- مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: حدود 100 هزار زائر از 28 اسفند تاکنون در قالب طرح نوروزی آرامش بهاری در بقاع متبرکه استان از خدمات این اماکن مقدس بهره مند شدند.

حجت الاسلام محسن مومنی مقدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه سید باقر و بی بی دوست، خواجه مهدی زابل، سید مهدی ایرانشهر، سید غلامرسول چابهار، نظرگاه حضرت ابوالفضل هامون، مساجد بین راهی خاش، کهورک و بزمان و زائرسرای امام رضا (ع) زاهدان با حضور 11 مبلغ در حال برگزاری است.
وی افزود: این طرح در راستای تدابیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبدیل اماکن متبرکه به قطب گردشگری و فرهنگی به اجرا در آمده است و تا 14 فروردین ادامه دارد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان افزود: در این طرح علاوه بر پاسخگویی به مسائل شرعی، مشاوره، برگزاری نماز جماعت خدمات رفاهی به مسافران ارائه و ایستگاه های سلامت راه اندازی شده است.
وی ارائه مشاوره خانواده، ازدواج ، مباحث دینی و پاسخ به شبهات دینی را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این طرح عنوان کرد.
حجت الاسلام مومنی مقدم از دست اندرکاران و خادمان مساجد بین راهی و بقاع متبرکه که در ایام تعطیل مشغول خدمت رسانی هستند قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا 13 بقعه و زیارتگاه در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان برای حضور و عبادت زائران و مومنان وجود دارد.
7316**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال