معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:

1675 بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی انجام شد

زاهدان- ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: افزون بر هزار و 675 مورد بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بین راهی و شهری از زمان آغاز طرح نظارت بهداشتی نوروزی در سیستان و بلوچستان تاکنون انجام شده است.

دکتر سید مهدی طباطبایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح نظارت بهداشتی نوروزی از 20 اسفند همزمان با سراسر کشور در محدوده زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آغاز و تا 20 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.
وی ادامه داد: 82 بازرس در قالب 41 تیم در این طرح بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و امکان عمومی نظیر هتل‌ها، رستوران‌ها و اماکن بین راهی شهرستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نظارت می کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان ادامه داد: این طرح با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه، مسافران نوروزی، پیشگیری از بروز مشکلات بهداشتی و اپیدمی های بیماری های منتقله از آب و غذا به اجرا درآمده است.
وی خاطر نشان کرد: سامانه گویای 190 به طور شبانه روزی آماده رسیدگی به شکایات بهداشتی هموطنان است.
طباطبایی بیان کرد: در بخش حوادث پیش بیمارستانی نیز تیم های همیشه در صحنه فوریت های پزشکی در این مدت بیش از 763 ماموریت اورژانسی انجام داده اند.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به عنوان پهناورترین استان کشور به سبب گستردگی جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی 2 کشور افغانستان و پاکستان در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل، شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان و سیب و سوران زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، مهرستان، چابهار، کنارک، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.
7316**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال