کارگاه آموزشی ارائه خدمات نوین به سالمندان در خاش برگزار شد

زاهدان- ایرنا- رئیس مرکز بهداشت خاش سیستان و بلوچستان گفت: کارگاه یک روزه آموزشی ارائه خدمات نوین با هدف توجه به نیازهای قشر سالمند و ضرورت رفع مشکلات آنان در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا علی نقی زاده در این کارگاه آموزشی با بیان اهمیت ویژه ارتقای شاخص های برنامه سالمندان اظهار داشت: افزایش طول عمر انسانها و اضافه شدن جمعیت سالمندان یکی از دستاوردهای قرن 21 بوده و سالخوردگی جمعیت پدیده ایست که برخی جوامع بشری با آن روبرو هستند.
وی افزود: براساس نظریات سازمان جهانی بهداشت (WHO)، این پدیده ناشی از بهبود شرایط بهداشتی بوده که منجر به پیشگیری از بیماری ها و در نهایت افزایش امید به زندگی شده است.
رئیس مرکز بهداشت خاش با تاکید بر اهمیت ثبت خدمات در سامانه «سیب» به عنوان یکی از ابزارهای سنجش عملکرد و فعالیت ها در حوزه بهداشت گفت: با وجود ظرفیتی که در همکاران پرتلاش مجموعه های زیر پوشش این مرکز سراغ داریم با کمی دقت و همت به موفقیت های چشمگیری در زمینه ارتقای شاخص ها بویژه در شناسایی مادران باردار، شاخص های مراقبت بارداری، پس از زایمان، PND1 و PND2، بیماریابی سرخک، مالاریا، دفع بهداشتی فاضلاب، کارت تندرستی و غیره می توانیم دست پیدا کنیم.
7310**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال