صادرات کالا از سیستان و بلوچستان 117 برابر رشد داشته است

زاهدان- ایرنا- ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان گفت: یک میلون و 436 هزار و 146 تن کالا به ارزش 832 میلیون و 607 هزار و 77 دلار در 11 ماه گذشته سالجاری معادل 117 برابر مدت مشابه پارسال از گمرکات و بازارچه های مرزی این استان به خارج از کشور صادر شده است.

رضا راستی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عمده اقلام صادراتی از سیستان و بلوچستان شامل سیمان، خرما، میوه، گاز، و صیفی جات بوده که عمدتا به افغانستان، پاکستان و سایر کشورها صادر شده است.
وی افزود: در حوزه واردات نیز 620 هزار و 917 تن کالا به ارزش 842 میلیون و 461هزار و 138 دلار در 11 ماه سالجاری از طریق گمرک و بازارچه های مرزی وارد سیستان و بلوچستان شده است.
ناظر گمرکات سیستان و بلوچستان افزود: واردات کالا از نظر وزنی نسبت به سال گذشته 35 برابر و از نظر ارزش دلاری 28 برابر افزایش داشته است.
وی بیان کرد: عمده اقلام وارداتی در این مدت برنج، کنجد، انبه، شکر، دام، لوازم خانگی و لوازم یدکی بوده است.
راستی گفت: از زمان راه اندازی سامانه جامع امور گمرکی سیستان و بلوچستان در حدود 2 سال اخیر 100 درصد فعالیت های این نهاد نظیر واردات، صادرات و غیره به صورت کاملا الکترونیکی و در کمترین زمان ممکن انجام می شود.
وی افزود: مبارزه با قاچاق، بهبود فضای کسب و کار از طریق کاهش فرآیندهای اداری، تسهیل امکان تجارت از طریق افزایش سرعت انجام امور تجاری، کاهش هزینه و زمان از جمله مهمترین مزایای راه اندازی این سامانه است.
9923**3213

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال